banner212

banner211

Başkan Erdal Taşkın İddiaları yalanladı

Sakaryaspor Başkanı Erdal Taşkın, sponsorluk anlaşmasına varılan Fi-Yapı ile ilgili iddiaları yanıtladı.

Sakaryaspor 20.02.2012, 13:45
Başkan Erdal Taşkın İddiaları yalanladı
banner218
Sakaryaspor Başkanı Erdal Taşkın, sponsorluk anlaşmasına varılan Fi-Yapı ile ilgili iddiaları yanıtladı.
Sakaryaspor Başkanı Erdal Taşkın Fi Yapı ile herhangi bir protokol yapılmadığını ya da herhangi bir anlaşmayada imza atılmadığını bildirdi.

 

Fi-Yapı ile Milletvekili Hakan Şükür, Şansal Büyüka ve Yılmaz Vural'ın da bulunduğu görüşmeler yapıldığını ifade eden Taşkın, "Hakan Şükür'ün araya girmesi ile Fi Yapı sayın Fikret İnan bu sureçte bize sponsor olmayı kabul etti. Lig sonuna kadar bir milyon liralık bir kaynak desteğinde bulunacak. Şu anda ilk hedefimiz ligde kalmayı başarmak. Bunu başaradıktan sonra gelecek sene için de sponsorluk anlamında kendileriyle görüşmelerimiz sürecek" dedi.

 

PİRİM SİSTEMİ VE FUTBOLCU ALACAKLARI

 
Erdal Taşkın Fi-Yapı'nın futbolcuların alacakları ve Teknik Heyet'in belirlediği yeni pirim sistemi konusunda destek vereceğini ifade ederek, "Her maç sonrası bu kaynak direk olarak takıma yansıtılacak. Böylelikle ekonomik anlamda ciddi bir rahatlamamız olacak" diye konuştu.

 

HERHANGİ BİR ŞART DAYATILMADI

 

Başkan Erdal Taşkın basında yer alan iddialar ile ilgili şunları söyledi:

 

"Fi-Yapı'nın sponsorluk için bir takım şartlar öne sürdüğünü iddia eden haberler çıktı. Fi Yapı ile yapılan görüşmelerde herhangi bir şart konuşulmadı. Onların Sakaryaya kurmayı planladığı özel üniversiteyle ilgili konu kendi mecrasına ilerliyor. Zaten bu konuda daha önceden başvuruları var. O iş ayrı. Bu sponsorlukla alakası yok. Dediim gibi bu süreçte bize verecekleri destek tamamıyla Hakan Şükür'ün isteği ve destekleri ile oluşan bir tablo. Ancak olayı başka mecralara çekmenin, insanları töhmet altında bırakmanın anlamı yok. Sakaryaspor ekonomik anlamda ciddi sorunlarla karşı karşıya. Bu dunden bugüne oluşan bir tablo değil. Şu anda çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Dolayısıyla oynayacağımız her maç önemli. Bu süreçtete Fi Yapı'nın sponsorluk desteği elbette çok önemli.''

KAYNAK. YENİSAKARYA

banner220
Yorumlar (0)