banner212

banner211

Başkan Kama yaz spor okulları için Sapanca'da

Büyükşehir Belediyesi ve Sapanca Belediyesi tarafından düzenlenen spor yaz okullarının bu haftaki konuğu Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Hüseyin Kama oldu.

Sakaryaspor 06.07.2013, 21:17
Başkan Kama yaz spor okulları için Sapanca'da
banner218

Yaz Okulları Antrenörü Bayram Ay ve Hasan Kösemen'in davetlisi olarak Sapanca'ya gelen Kama geleceğin sporcularıyla tek tek ilgilenerek öğrencilerin sorularını yanıtladı. Zaman ilginç diyalogların yaşandığı ziyarette Kama'ya sorulan ilk soru "Sakarya'da ne kadar takımı bünyenizde bulunduruyorsunuz" oldu. Kama bu soruya "Sakarya ASKF olarak bünyemizde 153 resmi kulüp bulunmakta" cevabını verdi. Kama'nın cevabı sonrası öğrencilerin şaşkınlık yaşaması üzerine Kama konuşmasına devam ederek  "Evet oldukça çok fakat bu bizi daha çok motive ediyor daha çok çalışıp her gelecek sene için daha iyi şeyler yapabilmemize olanak sağlıyor" dedi.

Kendisine yönetilen "Kaç yıldır başkanlık yapıyorsunuz" sorusuna da cevap veren Kama, "10 yıldır başkanlık yapıyorum kimse rakibim olamadı demek ki görevimizi iyi yapıyoruz takımlarımıza eşit davranıyoruz" diye konuştu.

 

Öğrencilere hediye top sözü de veren Kama, konuşmasına şöyle devam etti:

"5 yaşından 50 yaşına kadar sporcular yetiştirdik, halada devam ediyoruz. Sizde umarım memleketimize faydalı dürüst sporcular olursunuz. Kötü alışkanlıklardan hayatınız boyunca uzak durmak sizin elinizde. Tabi bunda büyük etken spor yapmanız. Spor yapan insan kötü alışkanlıklardan uzak durur. Bu kötü dediğim alışkanlıklara çağımızın felaketi internette dahil. Çocuklara burada sporun yanı sıra arkadaş edinip onlarla güzel vakitler geçirmeniz için olanak sağlamaktayız. Bu yüzden birbirinizle iyi geçinin ahlaklı bir sporcu olun"

 

Programda konuşmalar sonrası Başkan Hüseyin Kama tarafından sporculara yaz spor okullarında  gösterdikleri başarılar için madalya takdim etti. Kama, madalya töreninin ardından gerçekleştirilen futbol müsabakasını izledikten sonra Sapanca'dan ayrıldı.

banner220
Yorumlar (0)