banner212

banner211

Berk İsmail'in serbest kalması son anda engellendi

Sakaryaspor’un golcü oyuncusu Berk İsmail Ünsal’ın serbest kalması son anda önlendi

Sakaryaspor 28.06.2019, 11:05 28.06.2019, 11:46 UTKU KAYNAR
Berk İsmail'in  serbest kalması son anda engellendi
banner218

Sakaryaspor’da kongre hazırlıkları sürerken bir yandan da mevcut kadronun takımda tutulması için hummalı bir çalışma var. Yeşil Siyahlılar’ın geçtiğimiz sezon ki en golcü oyuncusu Berk İsmail Ünsal’ın sözleşmesi sona ermesine rağmen kulüp uzatma opsiyonunu son anda kullanarak golcü futbolcuyu takımda tutmayı başardı.

13 GOL ATTI

Sezon başında Gümüşhanespor’dan Sakaryaspor’a transfer edilen Berk İsmail Ünsal kısa sürede takıma uyum sağlamış ve attığı gollerle yeşil siyahlıların finale uzanan yolculuğunda büyük rol oynamıştı. 13 Golle TFF 2.Lig’in en golcü ilk 10 oyuncusu arasında yer alan 24 yaşındaki futbolcunun sözleşmesi 31 Mayıs’ta sona ermişti. 1+1 Opsiyonlu olarak sözleşme yapılan oyuncunun kongre telaşı içerisinde serbest kaldığı iddiaları asılsız çıktı.

İHTARNAME ÇEKİLDİ

Yeni sezon öncesi tatil yapan ve oluşacak yeni yönetimin oluşmasını bekleyen futbolcunun serbest kaldığı iddiaları üzerine İbrahim Nalbant ve ekibi kulüp başkanı Cevat Ekşi ile temasa geçti. Yapılan görüşmelerin ardından futbolcunun sözleşmesinin 1+1 olduğunu ve yeşil siyahlı kulübün uzatma opsiyonu 19 Haziran itibari ile resmi ihtarname çekerek kullandığı anlaşıldı.

KONGRE SONRASI

Teknik Direktör Şaban Yıldırım’ında takımda tutulması yönünde rapor verdiği oyuncu ile temasa geçen İbrahim Nalbant ve ekibi Berk İsmail Ünsal ile kongre sonrası görüşme yapacaklarının bilgisini verdi. Sözleşmesi ile ilgili sorularımızı yanıtlayan golcü oyuncu yeni sezonla ilgili kendisine ulaşan resmi bir evrak olmadığını belirterek süreci takip ettiğini söyledi.

banner220
Yorumlar (2)
Serdar 4 yıl önce
Berk ismail samsuna gelmeyi düsunüyor
Serdar 4 yıl önce
Basinda berk ismail samsunla prensip anlasmasina varıldı diyorlar