banner212

banner211

Bizim Stat Belgeseli çekimleri TV8'de yapıldı

Sakaryaspor'un tarihine ışık tutması planlanan "Bizim Stat" belgeselinin çekimlerine Sakarya'nın ardından İstanbul'da devam edildi.

Sakaryaspor 11.10.2018, 16:40 12.10.2018, 12:29 UTKU KAYNAR
Bizim Stat Belgeseli çekimleri TV8'de yapıldı

  

Sakaryaspor'un tarihine ışık tutması planlanan "Bizim Stat" belgeselinin çekimlerine Sakarya'nın ardından İstanbul'da devam edildi.

Haziran ayında faaliyete geçen; fikir, düşünce ve proje hareketi Akademi Sakaryaspor’un ilk projelerinden biri olan ve yıkılması planlanan eski stat ile ilgili “Bizim Stat” isimli belgesel çekimlerine İstanbul'da TV8 stüdyolarında devam edildi.

1988 KADROSU

İstanbul'da devam eden  çekimlerinin ilk ayağına, Sakaryaspor’un 1988 yılında Federasyon Kupası'nı kazanan kadrosunda yer alan Blerim Mula, Bülent Yıldırım, Erol Kolcu, Faton Bingazi, Hüseyin Hürsoy, Mehmet Şen, Nedim Kurtiç, Selçuk Yiğitlik, Serdar Şenkaya ve Turan Sofuoğlu ile birlikte projeye destek veren Sinan Panta katıldı.

ALMANYA’DAN GELDİ

Akademi Sakaryaspor, bir döneme damgasını vurmuş ve şu an Almanya’da ikamet eden Faton Bingazi’yi özel olarak çekimlere getirtti. Uzun yıllar sonra eski dostlarıyla buluşan Faton Bingazi Sakarya’da ve İstanbul'daki çekimlerde duygu dolu anlar yaşadı.

15 EKİMDE DEVAM EDECEK

TV8 stüdyolarında, 15 Ekim Pazartesi günü 80'li yılların efsane kadrolarından isimlerle devam edileceği öğrenilen Bizim Stat belgeseline daha önce çeşitli nedenlerle katılamayan isimlerin de katılım gösterebileceği belirtildi.

MÜZE PROJESİNE DESTEK

Yıkılacak statta unutulamayacak anıları olduğunu belirten efsane futbolcular, Akademi Sakaryaspor tarafından hazırlanan müze projesini büyük bir sevinç ve heyecanla inceleyerek, yetkililerin bu konuya duyarsız kalmamasını ve yaşanmışlıkların gelecek kuşaklara müze aracılığıyla aktarılmasını istediler.

GALA YIL SONUNDA

Yıkılarak yerine millet bahçesi yapılması planlanan eski stadın başrolde olduğu “bizim stat” belgeselinin galasının yıl sonuna doğru yapılmasının planlandığı ve galaya bir çok ünlü ismin katılacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)