banner212

banner211

BORÇ İKİ KATI ÇIKTI

Sakaryaspor’da geçmiş yıllarda olduğu gibi borçlar konusunda yine aynı senaryo yaşandı.

Sakaryaspor 08.11.2019, 10:55 08.11.2019, 12:18 UTKU KAYNAR
BORÇ İKİ KATI ÇIKTI
banner218

Sakaryaspor'da 6 Kasım’da yapılan kongre öncesinde Hüdaverdi Bahadır kulübün mali tablosunu kamuoyuyla paylaşırken takıma peşinat borcunu 1 Milyon 200 bin TL olarak açıklamıştı. Göreve yeni gelen Cumhur Genç başkanlığındaki yönetim futbolcuları yapılacak ödemeler konusunda dün hesapları inceledi. Yapılan incelemenin ardından peşinat borcu açıklanan rakamın 3 katı çıktı. Başkan Cumhur Genç, peşinat borcunun 3 Milyon 483 bin TL olduğunu söyledi. 


GELENEĞİ BOZMADILAR
Sakaryaspor’da borçlar konusunda yıllardır aynı senaryo yaşanıyor. Sakaryaspor’da yapılan her kongrenin ardından borç konusunda eski yöneticiler, yeni yöneticileri ters köşeye yatırdı. Son yıllarda yapılan kongrelere baktığımızda İsmail Gürses yönetimi ve Cevat Ekşi yönetimi de görevi devrederken kulübün borçları konusunda gerçek rakamları kamuoyuna açıklamamıştı. Son olarak geçtiğimiz sezon Cevat Ekşi Başkanlığı’ndaki yönetimin görevi bırakırken 1,5 Milyon olarak açıkladığı futbolcu borcunun daha sonra 3 Milyonu bulduğu ortaya çıkmıştı.
ÖDEMELER BAŞLIYOR 
Sakaryaspor Yönetimi ödemeler konusunda kolları sıvadı. Karabükspor maçının ardından yönetim ilk icraatı olarak takımın peşinat borçlarını ödeyecek. Öte yandan Vanspor maçında Hüdaverdi Bahadır 3 bin TL’lik galibiyet primini 6 bin TL’ye çıkarmıştı. Van galibiyetinin primleri de yeni yönetim tarafından ödenecek

banner220
Yorumlar (2)
Serkan 3 yıl önce
Yakında Sakaryaspor satılık yaparlar
Recko 3 yıl önce
inanmıyorum ben bu peşinat borçlarına yeni yönetim açıklasın kime ne borç var diye dogru rakam degil bu..