banner212

banner211

Bu Böyle Gitmez !

Şampiyonluk yarışında istikrarı yakalayamayan Sakaryaspor, büyük umutlarla başladığı ligin ikinci yarısında da üst üste yaşadığı puan kayıpları zirveye yakalama umutlarını bir biri eritti

Sakaryaspor 16.02.2021, 11:24 UTKU KAYNAR
Bu Böyle Gitmez !
banner218

Sakaryaspor büyük umutlarla başladığı sezona hayal kırıklıkları ile devam ediyor. Liderin 12 puan gerisinde kalan yeşil siyahlılar tıpkı ilk devre olduğu gibi ikinci yarıya da istediği gibi bir başlangıç yapamadı. Ligin ilk 4 haftasında 6 puan toplayan temsilcimiz ikinci yarıda da aynı kaderi yaşadı.

16 MİLYON HARCADIK

Misli.com 2.Lig Kırmızı Grup’ta sezona şampiyonluk parolası ile başlayan Sakaryaspor, yaklaşık 16 Milyon TL harcayarak kurduğu kadrosu ile büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. İsmail Ertekin yönetiminde sezona çok kötü bir başlangıç yapan yeşil siyahlılar ilk 4 haftada aldığı 6 puan ile beklentilerin uzağında kalmıştı. Temsilcimiz ligin ilk devresini de liderin 12 puan gerisinde kapatarak taraftarını kahretti.

TRANSFERİ AÇAMADIK

16 Milyonluk kadro ile tam bir hayal kırıklığı yaratan Sakaryaspor’da Cevat Ekşi başkanlığındaki yönetim devre arasında ise ne transferi açabildi nede takımın ödemelerini tamamlamayı başardı. 3 Milyon TL’lik transfer yasağını kaldıramayan yönetim yaklaşık 1 Milyon 700 Bin TL bulan peşinatları ise yine ödeyemedi.

BU ŞEKİLDE OLMAZ

Ligin ikinci yarısına Serdar Bozkurt yönetiminde yeni bir heyecanla başlayan yeşil siyahlılar futbol olarak kıpırdanma yaşasa da saha sonuçları olarak ilk devrenin adeta bir kopyasını yaşadı. İlk 4 haftada 1 galibiyet 3 beraberlik alan temsilcimiz Lider ile puan farkını kapatmak için yakaladığı iki fırsatı da değerlendirmedi. Eyüp’ü elinden kaçıran Sakaryaspor, liderin puan kaybettiği 2 haftada da kayıp yaşadı.

SERİ YAKALAYAMIYORUZ

Bu sezon sadece bir kez galibiyet serisi yakalayan Sakaryaspor sezon başından beri üst üste iki maç kazanmakta büyük güçlük çekiyor. Sezonun 10’uncu haftası ile 14’üncü haftası arasında Murat Balaban yönetiminde 5 maçlık galibiyet serisi yakalayan yeşil siyahlılar bu seri dışında iki maç üst üste kazanamıyor.

Yorumlar (0)