banner212

banner211

Bu büyük taraftara desteklemek yakışır

Spor müdürlerinin ortak görüşü taraftarın yeniden adaylık düşüncesini terk edip, yeni oluşuma destek verilmesi yönünde?

Sakaryaspor 17.06.2013, 11:49
Bu büyük taraftara desteklemek yakışır
banner218

Serkan KÖSE (Yeni Sakarya)
Türkiye'nin gündemi Gezi ve Gaz… Meseleye son günlerin gaz modasıyla bakarsak, adaylık düşüncesi Metin Doğrucan'ın gaza getirildiğine işarettir. Sosyal medya üzerinden tek geçilmesi, semt toplantılarında karşılanış şekli ya da basında sürekli gündemde kalmak etkiler insanı. Söz konusu taraftar olunca elbette kitlelerden, coşkudan söz edilebilir. Ancak, bu demek değildir ki, "Taraftar beni istiyor, ben kalmalıyım." Umarım böyle bir düşünce eylemle bütünleşmez. Sakaryaspor'un şu an taraftar desteğinden de fazlasına ihtiyacı var. Sonuç olarak, Küme düştü öngörüsüyle Sakaryaspor'a kimsenin aday olmadığı süreci, taraftar üstlenmiştir. Şimdi ise camianın ileri gelenlerinin yer aldığı bir oluşum var ve bu nedenle alınan genel kurul kararı. Taraftar, artık olması gerektiği yerde durmalı.


Ali Fikri AŞIK (Yenigün)
Eğer 3'üncü lige düşen Sakaryaspor'un şu halini görmezden gelip, çelişkili açıklamalar yapılıyorsa, yazıklar olsun. Kafalar karışıyor, futbolcular huzursuz. İç transferin bir an önce halledilmesi gerekli, kongre tarihi bile beklenmemeli. Bunun için de herkes oluşumun başkan adayı Selahattin Aydın ve başkan Metin Doğrucan'ın ağzına bakıyor. Ya Metin Doğrucan, çıkıp adayım diyecek, ya da Selahattin Aydın'ı buyur edip, işi devredecek.Cavit DERELİ (Adapostası)
Yönetim taraftara kalırsa, bu karışıklıkta BAL'ı görürüz. Taraftarın Sakaryaspor'da yapabileceği bir şey olsaydı, şuana kadar yaparlardı. Sakaryaspor'u yönetme gücünü nerden buluyorlar bilemiyorum. Bahsettikleri gibi kendilerine destek veren de yok. Kalmalarını isteyen futbolcuya rastlamadım. Yeni oluşum daha dik durmalı. Metin Doğrucan, yeni oluşumu küstürüyorsa, demek onlarında Sakaryaspor'a vereceği pek fazla şey yok. Programını yapan oluşum daha dik durur.

Mustafa ÖZBEY (Bizim Sakarya)
Olağanüstü günlerde ayaküstü kongrelerle değil, ayakları yere sağlam basan, güçlü ve hedefi olan yönetimlerin çıkacağı kongreler yapılmalı. Kalıcı başarılara bu şekilde varılabilir. Yoksa iş olsun diye kendine oynayan yönetimlerle Sakaryaspor bir yere varamaz. Şuan dalgalarla boğuşan geminin sağ salim limana yaklaştıracak insanlara ihtiyaç var. Taraftar, taraftardır. Yönetici değildir. Herkes işini yapmalı. Bütçesi, hedefi olan herkese ihtiyaç var. Herkes başkasının işini yapacaksa Sakaryaspor kulüp olmaktan çıkar. Herkes aklını başına almalı, bundan kötüsü amatöre düşmektir.

 

KAYNAK:YENİSAKARYA

banner220
Yorumlar (1)
hasan gökdemir 9 yıl önce
bu haberler, o gazeteleri değil, kişilerin kendisini bağlar. hiç kimse ne gazetesi adına konuşsun ne de toplum adına. mesela ben de bizim sakarya gazetesindeyim ama bu demek değil ki diğer gazete müdürleri ile aynı şeyi düşünüyorum ya dagazetemin veya spor servisinin genel görüşüdür. bu iki dengeyi herkes anlasın, haddini aşmasın. hele hele ucuz popilist yaklaşımlarda bulunmasın.bekleyip göreceğiz