banner212

banner211

Bu proje şehrin spor hafızası olacak

Akademi Sakaryaspor, şehir tarihi ve kültürü üzerine yaptığı projelerine bir yenisini eklemek için çalışıyor. Büyük ilgi gören Bizim Stat belgeselinin ardından Sakarya’da spor alanında hem ülke genelinde hem de yurt dışında önemli başarılara imza atmış isimlerin tanıtılacağı yeni bir projenin sonuna geliniyor.

Sakaryaspor 23.12.2021, 10:37 23.12.2021, 10:59 UTKU KAYNAR
Bu proje şehrin spor hafızası olacak
banner218

Kent insanı hikayelerinin, tarihe kaydedilmesi amacıyla başlatılan Portreler projesinin ilk etabında Sakarya’nın Spor Emektarları (SSE) ilk başlığı oluşturuyor. Birinci bölüm olan SSE No.1 kapsamında, Sakarya'nın sporuna katkı vermiş 60 yaş ve üzeri kişileri fotoğraflanıyor, arşiv belgeleri ve özgeçmişleri kayıt altına alınıyor. Akademi Sakaryaspor, Sakarya’nın Spor Emektarları olarak adlandırdığı ilk Portreler projesi sonunda tüm çalışmaları sergileme ve kitaplaştırma ile hem topluma hem de kent tarihi hafızasına kazandırmayı amaçlıyor.

Şehir dışında da devam eden proje çalışmalarının Sakarya ayağındaki çekimlerinin ilk etabında belirli kıstaslar belirlenerek danışma kuruluyla seçilen Nusret Eryılmaz, Nedim Kurtiç, Ali Turan, Aydın Zengin, Edip Dokumacı ve Nilgün Altınışık gibi isimlerin de dahil olduğu elli spor emektarına yer verildi.


 

Yorumlar (0)