banner212

banner211

BU REZİLLİĞİN HESABINI VERİN (-3)

Tahkim Kurulu Sakaryaspor’un 3 puan silme cezasını onayladı.

Sakaryaspor 11.10.2019, 12:48 11.10.2019, 12:50 UTKU KAYNAR
BU REZİLLİĞİN  HESABINI VERİN (-3)
banner218

TFF Tarafından verilen Ulusal Kulüp Lisansı ile ilgili işlemleri doğru takip edemeyen Sakaryaspor yönetimi yeşil siyahlıların 3 puanının silinmesine neden oldu. Ligde alınan Sivas Belediyespor galibiyetinin ardından saatler sonra gelen ceza haberi yeşil siyahlı taraftarları isyan ettirdi. Sosyal medya üzerinden yönetime tepki gösteren taraftarlar ‘’ Yönetim İstifa’’ çağrısı yaptılar

İTİRAZ RED EDİLDİ

Ulusal Kulüp Lisans krititerlerini yerine getirmediği için puan silme cezası alan Sakaryaspor’da yönetim eksiklerin giderilmesi için ceza alan diğer kulüplerle birlikte Tahkim Kuruluna itirazda bulunmuştu. Dün toplanan Tahkim Kurulu Sakaryaspor yönetiminin duruşmalı toplantı talebini ve itirazını red ederek puan silme cezasını onayladı.

NE ZAMAN UYGULANACAK

Türkiye Futbol Federasyonu Ulusal Lisans Kurulu tarafından verilen 3 puan silme cezası için Sakaryaspor yönetimi eksik evraklarını hazırlayıp tahkim kuruluna başvuruda bulunmuştu. Mali ve sportif konularla ilgili dosya hazırlayan Sakaryaspor'un itirazı red edildi. Yeşil Siyahlıların cezasını onaylayan Tahkim Kurulunun kararının ne zaman puan tablosuna yansıyacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Öte yandan TFF Yönetim Kurulu’nun yapacağı toplantının ardından Sakaryaspor’unda içinde bulunduğu 8 kulübün cezalarının resmen puan tablosuna yansıyacağı öğrenildi.

YÖNETİM SESSİZ

Ligde ilk galibiyetini Çarşamba akşamı alan Sakaryaspor’da yönetimin daha futbolcuların teri kurumadan kaybedilen 3 puan ile ilgili dün hiçbir resmi açıklama yapmaması dikkat çekti. Kulübün resmi sosyal medya organlarının herhangi bir açıklama yapılmazken, kulüp başkanı İbrahim Nalbant ve başkan vekili Yaşar Zımba alınan ceza ile ilgili resmi açıklama yapmaktan kaçındı.

Yorumlar (0)