banner212

banner211

"Burası Sakaryaspor, Semt Takımı Değil"

Sakaryaspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım devam eden transfer çalışmaları hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sakaryaspor 26.06.2018, 20:15 26.06.2018, 20:01 UTKU KAYNAR
"Burası Sakaryaspor, Semt Takımı Değil"

Sakaryaspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım devam eden transfer çalışmaları hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Transferde çok titiz davrandıklarını belirten Yıldırım ; " Burası semt takımı değil Sakaryaspor buna yakışır bir takım kuracağız" dedi.

BU ŞEHİR SÜPER LİGİ HAK EDİYOR

Geçen yıl kaçan şampiyonluğun ardından camiayı yeniden ayağa kaldırabilmek için transferde dikkatli bir çalışma yürüttüklerini belirten Sakaryaspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım; " Oyuncu olarak hepsi bireysel anlamda güvendiğimiz isimler. Bu ligi bilen ve üst liglerde oynama hedefi olan ama büyük camiayı tercih eden oyuncular alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz. Transferler devam edecek. Sıfırdan bir takım kuruyoruz. Bu kolay bir şey değil. Semt takımı değil burası koskoca Sakaryaspor. Bu şehrin Süper Ligi görmesi lazım. Bu nedenle ince eleyip sık dokuyoruz.

GEÇEN SENEDEN İYİ TAKIM OLACAK

Ligi iyi bilen oyuncuların yanı sıra bir kaç genç oyuncuyu da deneyeceklerinin bilgisini veren Ahmet Yıldırım yeşil siyahlı taraftarlara seslenerek geçen yıldan daha iyi bir takım olacağının sözünü verdi.

Yıldırım; "Birçok oyuncu var görüştüğümüz, temas ettiğimiz… Maalesef bu aralar biraz maddi anlamda piyasa yükseldi. O yüzden acele etmeden kaliteli oyuncuları getirmeye çalışıyoruz. Geçen seneden kalan 3-4 oyuncu var. Bunun üzerine 22 kişilik kadroyu tamamlayacağız. 15-16 tane bu ligi bilen iyi oyunculardan kurulu bir takım olacak. Hem de dışarıdan bizim bildiğimiz genç oyuncular var. Onlar da burada denenecek. Kimsenin aklına şüphe düşmesin. Geçen sene Sakaryaspor’un 3-4 tane maçını izledim. Onun üzerinde bir takım oluşturacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı

Yorumlar (0)