banner212

banner211

Bütün Şehrin Manevi Desteğine İhtiyacımız Var

Sakaryaspor kulüp başkanı İsmail Gürses pazar günü seyircisiz oynanacak olan Konya Anadolu Selçuk maçı öncesinde bir basın toplantısı düzenledi. Başkan vekili Halit Evin, yöneticiler, teknik direktör Engin Korukır ve futbolcuların katıldığı toplantıda son günlerde takım içinde huzursuzluklar olduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı dile getirildi.

Sakaryaspor 27.03.2018, 17:50 27.03.2018, 19:02 UTKU KAYNAR
Bütün Şehrin Manevi Desteğine İhtiyacımız Var
 Sakaryaspor kulüp başkanı İsmail Gürses pazar günü seyircisiz oynanacak olan Konya Anadolu Selçuk maçı öncesinde bir basın toplantısı düzenledi. Başkan vekili Halit Evin, yöneticiler, teknik direktör Engin Korukır ve futbolcuların katıldığı toplantıda son günlerde takım içinde huzursuzluklar olduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı dile getirildi. Sakaryaspor Kulüp Başkanı İsmail Gürses, önümüzdeki Pazar günü hayati önem taşıyan bir maça çıkacaklarını hatırlatarak, “Artık telafisi olmayan bir süreç içerisine girdik. Lütfen şehir olarak artık el ele verip, şampiyonluk havasına girelim” dedi.

HAD SAFHADA BİRLİKTELİĞE İHTİYAÇ VAR

 Karagümrük maçındaki galibiyetten sonra basında ve sosyal medyada çıkan haberler üzerine bu toplantıyı yapma ihtiyacı hissettiğini ileri süren Kulüp Başkanı Gürses, “Ligin bitmesine 6 hafta kaldı. Hayati öneme haiz bir maç oynayacağız. Bütün toplantılarımızda dediğimiz gibi ‘bu işin olmazsa olmazı;futbolcu kadrosu , teknik heyet, yönetim, taraftar ve basın birlikteliği sağlanırsa başarı gelir’ dedik. Had safhada bu birlikteliğe ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu galibiyetten sonra hocanın gönderilmesi, futbolcuların pirim almadıkları için maça çıkmak istememesi gibi olmayan şeyleri haber yapmak, kin ve nefret barındıran bir düşünce” dedi.

TOPLANTI SPOREXPRES'DEN CANLI YAYINLANDI


PARA KONUSUNU ANTALYA’DA KAPATTIK

“Bize olan kin, nefret varsa da Sakaryaspor ayrıdır” diyen Gürses; “Bize olan kinden dolayı Sakaryaspor aleyhinde yazı yazılmasını, yorum yapılması ne kadar doğru? Hocamızın arkasında olduğumuzu defaat  ile söyledik. Onunla yolumuza devam ediyoruz. Biz para konusunu Antalya ‘da devre arası maçta kapattık. Biz kendi yağımızla kavruluyoruz” şeklinde konuştu.

BÜTÜN ŞEHRİN DUASINA İHTİYACIMIZ VAR

Takımda, yönetimde bir huzursuzluk olmadığını, hoca ile bir sıkıntı yaşamadıklarını üzerine basa basa söyleyen Gürses, “Şehir olarak lütfen artık el ele verip, şu şampiyonluk havasına girelim. Artık telafisi olmayan bir süreç içerisine girdik. Hayati önem taşıyan bir maça çıkacağız Pazar günü. Yine bildiğiniz gibi seyircisiz oynama yasağımız var . O yasağın kaldırılması için azami ölçüde gayret sarf ediyoruz. İnşallah bununla da muaffak oluruz. Bütün şehrin duasına maneviyatına ihtiyacımız var. Artık maddiyattan, paradan puldan vazgeçtik. Artık rahat bırakalım futbolcu kadromuzu, teknik heyetimizi. Kafalarını kalan 6 maça versinler” diye konuştu.

MANEVİ HUZURA İHTİYACIMIZ VAR

Bu senede mutlu sona ulaşacaklarını kaydeden Gürses, “Artık her şey bizim elimizde. Bu futbolcu topluluğu bu şehre arzu ettikleri mutluluğu yaşatacak. Lütfen manevi huzura ihtiyacımız var. Manen arkalarında olalım yeter” dedi.

10 TL’YE HATIRA BİLETİ

Kulübümüze katkıda bulunmak adına taraftarlarımızdan bir kampanya talebi geldiğini söyleyen Başkan Gürses, “Taraftarımız hatıra bilete bastırılmasını istediler. Perşembe akşamına kadar Takim kurulu kararını bekleyeceğiz. Şayet Takim kurulundan olumsuz karar çıkarsa, Perşembe akşamı duyuru yapacağız, Cuma günü 10 TL bedelle bir hatıra bileti bastıracağız. Taraftarlarımız ile her zaman olduğu gibi bugünde taşın altına ellerini koymak istemişlerdir. Onlara da teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi. 

İYİ BİR AVANTAJ YAKALADIK

Teknik Direktör Engin Korukır ise, işlerinin sahada olduğunu belirterek şunları söyledi; “Biz futbolcu arkadaşlarımız ile çok mutlu ve huzurlu bir şekilde çalışıyoruz. Bazen hır gür olacak ki, adrenalin yükselsin. Böylece sevgi bağları daha çok kuvvetlenir. Futbolcu kardeşlerimiz hiçbir zaman profesyonelliğin dışına çıkmış değiller. Kendileri hangi kulübün formasını giydiklerini biliyorlar. Bu kulüpten ne büyük futbolcular, hocalar geldi, geçti biliyorlar. Allaha şükür kulübün değerini, büyüklüğünü bende çok iyi biliyorum. Futbola başladığım yer burası. Dışarıda konuşulanlar bizi hiç etkilemiyor, çocuklarımızı kamçılıyor. 6 haftamız kaldı. İyi bir avantaj yakaladık. Bizim puan olarak diğerlerine yaklaşmamız, camianın büyüklüğünden dolayı onları rahatsız edecektir. İnşallah bu takımımız geçen yıl gösterdiği başarıyı, bu sezonda inanan ve güvenenlerin umutlarını boşa çıkarmayacaktır. Tek ricam var şimdi destek zamanı.”

KAFAMIZI BULANDIRMAYIN

Takım Kaptanı Ercüment Kafkasyalı da şampiyonluğa gitmenin kolay olmadığını belirterek, “Biz Nazilli maçını saymıyoruz. O gün gerçekten kötü performans gösterdik. Sonrasında oturduk konuştuk, Karagümrük maçında da iyi bir performans ile maçı aldık. Ben başkanıma gidip, ‘Bu takımın parasını ödemezseniz bu takımı idmana çıkarmam’ demişim. Ben geçen hafta başkan ile hiç görüşmedim. Hiçbir zaman böyle bir terbiyesizlik ve tehditte de bulunmadım. 26 hafta boyunca hiçbir şekilde maddi anlamda yönetimimizi de sıkıntıya sokacak bir şey yapmadık. Bizim söylemediğimiz şeyler üzerinden bir şeyler söylenmesi bizleri gerçekten çok üzüyor. Burada 6 hafta kaldı. Ben inanıyorum bu 6 haftayı en iyi şekilde geçireceğiz. Burada o yürekli ve onurlu arkadaşlarımız var. Bizi üzmeyin, kafamızı bulandırmayın, bize manevi destekte bulunun” dedi.

Yorumlar (0)