Canlı yayında eleştirilere cevap verdi

Tecrübeli futbolcu Abdülaziz Solmaz performans düşüklüğüyle ilgili gelen eleştirilere cevap vererek taraftara “Haklısınız. Daha iyi olacağım” dedi.

Sakaryaspor 12.04.2020, 19:13 Erdem Yıldırım
Canlı yayında eleştirilere cevap verdi

ELEŞTİRİLERE CEVAP

Sakaryaspor’un tecrübeli futbolcusu Abdülaziz Solmaz, kulübün Instagram sayfasında taraftarlar ile buluştu. Yeşil-Siyahlı taraftarların sorularını yanıtlayan Abdülaziz Solmaz performans düşüklüğüyle ilgili gelen eleştirilere şöyle cevap verdi: “Bizim tarz oyunculardan daha çok katı bekleniyor. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Son zamanlarda çok goller kaçırdım. Haklısınız. Maçlardan sonra öz eleştiri yapıyoruz. Bende asist yapamadığım ve gol atamadığım zaman kendimi iyi bulmuyorum. Bazen maalesef iyi olmadığımız zamanlar oluyor. Şansızlığımı kıracağım. Belki bu ara iyi gelmiştir. Daha çok çalışacağım.”

ŞAMPİYON OLACAĞIZ

Sakaryaspor taraftarlarının “Şampiyon olacak mıyız?” sorusuna Abdülaziz Solmaz şöyle cevap verdi: “Maalesef iki senedir finalde kaybediyoruz. İnşallah bu sene şampiyonluk kupasını şehre getireceğiz. Ligden direk çıkma şansımız devam ediyor. Sonuna kadar kovalayacağız. Direk çıkamazsak play-off tan çıkacağız. Takım olarak buna inancımız tam. İyi bir takımız. Çok güzel bir arkadaşlık ortamı var. İnşallah bu süreci atlatıp yeniden şampiyonluk havasına gireceğiz.”

GERİ ÇEKİLMİYORUZ

Gol attığımız zaman neden geri çekiliyoruz? Sorusuna Abdülaziz Solmaz, “Bu soru hocamıza da çok soruluyor. Aslında geri çekilmiyoruz. Öne geçtiğimiz maçlarda gol yememe psikolojisi olabiliyor ve skoru koruma içgüdüsü olabiliyor. Bu da her takımda oluyor sanırım. Avrupa’da bu ti maçlar izleyebiliyoruz” dedi. Sakarya’yı çok sevdiğini belirten Abdülaziz Solmaz, “Sakarya çok güzel bir memleket” dedi. Öte yandan Abdülaziz Solmaz en sevdiği tribün bestesinin ise “Haydi bastır şanlı Sakarya” olduğunu söyledi.  

Yorumlar (0)