banner212

banner211

Cevat Ekşi, mali tabloyu açıkladı

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi, Genel Kurul öncesinde kulübün mali tablosu ve yaklaşan kongre hakkında merak edilen konularla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Ekşi, kulübün borçları ve alacaklarını da tek tek açıkladı.

Sakaryaspor 13.06.2019, 18:13 UTKU KAYNAR
Cevat Ekşi, mali tabloyu açıkladı
banner218

Sakaryaspor Rüstemler Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda kulübün maddi durumuna ilişkin bilgiler veren Ekşi, sezon içindeki toplam gelirin 14 milyon 707 bin 904, giderin ise 14 milyon 706 bin 207 lira 94 kuruş olduğunu belirtirken, ‘Bursa’dan şampiyon dönmüş bir kulüp başkanı’ olarak oturamadığı için de üzüntü duyduğunu söyledi. Öte yandan final maçını kazanmak için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Başkan Ekşi, süreçte kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.
 
“ADAY OLMAYACAĞIM” 
Ekşi, Sakaryaspor’un kasasına giren her kuruşun belgeli olduğunu, kulübün mali tabloda veremeyeceği hiçbir hesap olmadığını belirterek, “İstediğimiz sona ulaşamadık ama iyi niyetli ve samimi bir şekilde çalıştık. Bursa’ya giderken çok inanmıştık. Orada şoka uğradık. Şahsım adına bu acıyı Sakarya ya ve camiamıza yaşattığımız için özür diliyorum. İş sebebi ve eşimin bir rahatsızlığından dolayı Kongrede aday olmasam da gelecek olan yönetimin yanında olacağım. Bütün maçlara geleceğim. Sadece başkanlığı bırakıyorum. Takımın her zaman yanındayız. Herkes gibi biz de bu şehri tribünden sevdik” dedi.
 
 
İŞTE GELİR VE GİDER TABLOSU 
“Toplam gelir 14 Milyon 707 bin 904 TL, gider ise 14 Milyon 706 bin 207 lira 94 kuruştur. Toplamda 2 Milyon 413 Bin TL maç başı primi verildi. İç sahada oynasak bile maç giderlerimiz var. TFF cezaları 244 Bin TL, deplasman giderleri ise 180 bin 223 TL. Malzeme giderleri 460 bin 760 TL, tesis ve saha masrafı 572 bin 758 TL, personel gideri 300 bin 650 TL, Bolu ve Antalya kampı giderleri 365 bin TL’dir. Son olarak 186 bin 95 TL haciz masrafı ve içeride harcanan temizlik ve diğer giderler için toplam gider 84 bin 450 TL. 1 Milyon 546 bin 259 TL’lik maç başı borç bulunuyor futbolcularımıza karşı” ifadelerini kullandı.
 
“PRİM VEREMEYİNCE TOP OYNAMIYORLAR” 
Verdiği gider bilgilerinin ardından öncelikle futbolculara olan borca değinen Ekşi; “Futbolculara prim vermediğin zaman top oynamıyorlar. Şampiyonluk primi 3 milyondu biz keşke şampiyon olsaydık da o primi verseydik. Ama futbolun sağı solu belli olmuyor. Havayı yakaladık oyunumuz güzeldi ama yine de olmadı. Her şey nasip. Nasipsiz dayak bile yiyemezsiniz. Önümüzde kongre süreci var. Burada 3 5 bin üye olsun, büyük takımlar gibi kongre yapalım isterdik. Çok çabaladık bunun için ama üye olmayanlar oldu. Net üye sayısı 600’de kaldı. Yaklaşık 400 küsürünü zaten biz üye yaptık. Bunlar içinden aidatlarını ödeyemeyenler oy kullanamayacak. İlk seçimde bu böyle. Eğer ikinci seçime sarkarsa o dönem aidatını ödeyen tabi ki oyunu kullanabilecek” dedi.

Yorumlar (3)
recko 4 yıl önce
basın olarak size soruyorum yönetime soramadınızmı bu sizin yönetiminden kalan orç ne olacak hani siz bıraktıgınızda borç bırakmıyacagız diyen yöetime soramadınızmı bu sizden kalan futbolcu borçlar ne olacakkkkkkkk
recko 4 yıl önce
neden yorumumu yayınlamıyorsuz nede sormadınız yönetime basın olarak sizin dönemizde borç kalmıyacaktı ne oldu 1.500 00 borç bıraktınız ödiyecekmisiniz diye neden soramadınız..
recko 4 yıl önce
basın olarak korkaksınız yazdıklarımı bile yayınlayamıyorsunuz sorun yönetime neden bu borç bırakılıyor birde kalkmış başkanlıga adayım diyor cumhur genç maden 3 milyonun vardı önce bıraktıgınız borcu ödeyin topçulara bırakın koltuk sevdasını