banner212

banner211

Cevat Ekşi;" Şampiyonluk için geliyoruz"

Sakaryaspor'da yeni sezon öncesi yapılacak genel kurul için başkan adaylığını açıklayan iş adamı Cevat Ekşi adaylık süreci, projeleri ve transfere kadar bir çok konuda Adapazarı Akşam Haberleri spor müdürü Utku Kaynar'a açıklamalarda bulundu.

Sakaryaspor 11.06.2018, 13:37 11.06.2018, 13:54 UTKU KAYNAR
Cevat Ekşi;" Şampiyonluk için geliyoruz"

Sakaryaspor'da yeni sezon öncesi yapılacak genel kurul için başkan adaylığını açıklayan iş adamı Cevat Ekşi adaylık süreci, projeleri ve transfere kadar bir çok konuda Adapazarı Akşam Haberleri spor müdürü Utku Kaynar'a açıklamalarda bulundu. Ekşi ; " Geçen sene bir talihsizlik oldu bir çok sıkıntı yaşandı. Şimdi şampiyonluk için biz ne gerekiyorsa yapacağız. Elimizi değil gövdemizi koyacağız taşın altına" dedi.

17 Haziran'da yapılacak olan Sakaryaspor Olağan Genel Kurulu öncesinde göreve talip olduğunu açıklayan iş adamı Cevat Ekşi, Şampiyonluk için yola çıktıklarını belirterek Sakaryaspor'u hak ettiği yere çıkarmak için ben ve ekip arkadaşlarım maddi manevi tüm mücadeleyi verecek" dedi.

FİKİR AYRILIKLARI OLDU

Geçtiğimiz sezon Sakaryaspor Kulüp başkanı İsmail Gürses'in ekibinde yer almasına rağmen play-off sürecinde neden istifa ettiği yönündeki sorumuza "Fikir Ayrılığı" cevabını veren Cevat Ekşi; "Her ekipte sıkıntılar oldu. Bizde tek taraflı alınan kararlardan dolayı bazı rahatsızlıklar duyduk ve istifa kararı aldık. İstifa tabi sadece yönetimden biz Sakaryaspor sevdamızdan ödün vermedik. Şampiyonluk mücadelesi verilen kritik süreçte her daim takımın, futbolcuların yanında olduk. Yarıştan kopmamaları için maddi ve manevi her türlü desteği verdik" ifadelerini kullandı.

TARİH DEĞİŞİKLİĞİ HAYIRLI OLDU

Aday olduktan sonra tek taleplerinin genel kurul tarihinin geri çekilmesi olduğunu hatırlattığımız Cevat Ekşi; " İşin açıkçası genel kurul tarihini geri çekilmesi Sakaryaspor menfaatleri için önemliydi. Bu konu hassasiyet gösteren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu ve Kulüp başkanımız İsmail Gürses'e teşekkür ediyorum. Bu sezon transfer erken başlıyor bu yüzden sadece bizim değil tüm adayların görüşmelerinde büyük sıkıntı olacaktı. Sakaryaspor için hayırlısı olduğuna inanıyorum" dedi

LİSTE BİRLEŞMESİ OLMAZ

17 Haziran'daki genel kurul öncesinde adaylığını açıklayan bir diğer isim İbrahim Şahin ve ekibi ile ilgili bir liste birleştirmesi çalışması olup olmadığını sorduğumuz Cevat Ekşi böyle bir çalışmanın olmadığının altını çizdi.

" Biz Sakaryaspor'u şampiyon yapmak için yola çıktık. Bu yola çıkarken belli isimlerle yol arkadaşlığı yapacağız. Elbette bu göreve talip olan herkese saygı duyuyorum. Fakat liste birleştirme gibi bir düşüncemiz olmadı. Ben zaten en az bir listenin daha genel kurula kadar çıkacağına inanıyorum. Sakaryaspor için en hayırlısını mevcut delegeler değerlendirecek"

5 MİLYON TL İLE START

Kongre için hazırlıklarını sürdüren Cevat Ekşi kamuoyunun en çok merak ettiği bütçe ve eski borçlar konularını sorduk. Şampiyonluğa olacak bir kadro kuracaklarını yenileyen Ekşi; "Transfer yasağı ve eski futbolculara olan borçların yanı sıra bizim hedefimiz doğrultusunda koşacak bir takım kurmak için ilk etapta 5 Milyon TL'lik bir bütçe ile yola çıkacağız.Tabi bu rakam sadece peşinatlar ve eski borçları ödeyerek lige girmemiz için gerekli olan sıcak kaynak. Sezonun planlamasını ise 12 Milyon civarında yaptık" diye konuştu.

PARALAR TIKIR TIKIR ÖDENECEK

Cevat Ekşi, Genel Kurulda kendilerine görev verilmesi halinde yeni sezonda özellikle futbolcu ödemeleri ile ilgili hiç bir krizin yaşanmayacağının taahhüdünü verdi. Ekşi; " Özellikle son dönemde bu konun bize nasıl sıkıntılar aştığı hep birlikte gördük yaşadık. Biz transferde hocamızın ve profesyonel ekibin hazırladığı doğrultusun çalışmamızı yapacağız ama en önemlisi takım için uçurumlar olmayacak. Ayrıca Sakaryaspor futbolcusunun parasını alıp alamama gibi bir kaygısı her şeyden önce öyle bir bahanesi olamayacak.Kimsenin 4 maç dahi birikmiş maç başı alacağı olmayacak. Günü gününe ödeyeceğiz"

TRANSFER GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

Transfer sezonun bu sezon erken başlaması ile kongre tarihinin geri çekilmesinin daha da önem kazandığını belirten Cevat Ekşi, bu nedenle Teknik Direktör Ahmet Yıldırım ile el sıkıştıklarını söyledi.  Takım yapılanması ile ilgilide bilgi veren Ekşi; " Mevcut kadroda sözleşmesi devam eden oyuncular var. Onların durumuna hocamızın vereceği rapor doğrultusunda ayrı olarak inceleceğiz. Ama geçtiğimiz sezonda bu şehrin kabul edemeyeceği bazı istenmeyen olaylar oldu bu yüzden bu yaşananları da göz ardı edemeyiz."

Yeni transferler birlikte takım içindeki dengeleri koruyacaklarını söyleyen Ekşi; " Bu ligin gerçeklerine uygun transferler yapacağız. Elbette 1-2 tane ekstra oyuncu olabilir ama genel olarak baktığınızda bir oyuncu 100 Bin alırken diğeri 800 almayacak. Belirlediğimiz liste çerçevesinde bazı görüşmelere başladık. Tabi ki göreve gelmeden kimse ile net bir şey konuşmak mümkün olmuyor ama sağ olsunlar aldığımız geri dönüşler olumlu" dedi.

ŞEFFAF OLACAĞIZ

Göreve gelmeleri halinde sportif başarı kadar kurumsal yapıya da önem vereceklerini belirten Cevat Ekşi; " Kulüp idari yapısını ilk olarak Rüstemlerden Yeni Sakarya Atatürk Stadı'na taşıyacağız. Rüstemlerde Sportif Direktör, Teknik Heyet , futbolcular ve görevli personel dışında kimse sürekli olarak bulunmayacak."dedi.

Kulüple ilgili maddi ve yönetimsel konularda yaşanan bilgi kirliliğini önlemek adına şeffaflığa büyük önem vereceklerini belirten Ekşi;            " Özellikle maddi konularda kime ne verildi. Hangi harcamalar yapıldı bunu Sakaryaspor camiası bilecek. 15 Günde bir yapacağımız yönetim toplantılarından sonra o süreçte yapılanlarla ilgili mutlaka resmi bilgilendirme yapılacak. " ifadelerini kullandı.

SAKARYASPOR HALKA AÇILACAK

Sakaryaspor gibi bir camianın 175 kişi ile kongre yapmasını kabullenemediğini dile getiren Cevat Ekşi, "Ekip arkadaşlarımızla olmazsa olmazlarımızdan biri mutlaka bu kulübün kapıları halka açılacak. Kısmet olursa da biz bundan sonraki kongremizi toplantı salonlarında değil spor salonlarında veya statta yapma hayalini gerçekleştireceğiz.Binlerce kişi kulübe üye olmak için sabırsızlıkla bekliyor. 600 TL giriş ücreti ve 50 TL aylık aidatla onlarında bu isteğini gerçekleştireceğiz eve Sakaryaspor'un yönetilmesinde katkı yapmalarını sağlayacağız" dedi

DÜKKAN54 PROJESİ DEVAM EDECEK

Sakaryaspor'un önemli gelir kaynaklarından olan Dükkan54 projesini sürdüreceklerini belirten Cevat Ekşi, "Erkan Pirzenli önderliğinde yürütülen Dükkan54 projesinde önemli gelişmeler olmuş ve hatırı sayılır bir gelir sağlanmıştı. Kendisinin ayrılmasından sonra özellikle ikinci devrede büyük sıkıntı çekildi. Onun tecrübe ve birikimlerinden yararlanmak ve bu projeyi daha kurumsal daha sürdürülebilir bir hale getirebilmek adına Dükkan54 ve beraberindeki projeleri yeniden Erkan Pirzenli'nin koordinasyonuna vereceğiz"

Yeni sezonda kombine ve loca konusunda çalışma yapacaklarını da belirten Ekşi, taraftarımızın bu konudaki hassasiyetlerini biliyoruz bu çerçevede görev bize tebliğ edilir edilmez bu konudaki çalışmalarımızı başlatacağız

KIRGINLIKLAR BİTECEK

Sakaryaspor'un son 15-20 yılda büyük sıkıntılardan geçtiğini belirten Cevat Ekşi artık tam birliktelik oluşturmanın zamanı geldiğini söyledi.

" Şampiyonluklar, sportif başarılar gelip geçiyor. Kalıcı bir şeyler yapmak, çözümün parçası olabilmek için her şeyden önce camiadaki küskünlüklere bir son vereceğiz. Görevin ben ve ekibime uygun görülmesi halinde ligin ilk maçında özellikle bu konu çalışma yapacağım. Bugüne kadar Sakaryaspor'a emeği geçmiş ve bir şekilde küstürülen insanları bir araya getireceğiz. Yeşil Siyah renklere gönül vermiş tek hedef etrafından toplanmış bir camia oluşturmak için elimizden ne gerekiyorsa yapacağız. Bu şehrin en büyük değeri Sakaryaspor ve bizde buna yakışan şekilde hareket etmek zorundayız"

Yorumlar (1)
Erden can 4 yıl önce
Yüce Allah'ım yâr ve yardımcınız olsun amin