banner212

banner211

Cezayı Taraftar ödeyecek

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun verdiği 9 bin 250 Liralık cezayı taraftarın ödemesi isteniyor.

Sakaryaspor 26.09.2013, 14:22
Cezayı Taraftar ödeyecek
banner218

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun verdiği 9 bin 250 Liralık cezayı taraftarın ödemesi isteniyor.


Türkiye’de ilk; Sakaryaspor yönetimi Türkiye’de bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Buna göre Ziraat Türkiye Kupasının, Derince Belediye deplasmanında oynanan ilk kademe maçını gündemine alan yönetim, Sakaryaspor’a verilen cezanın taraftardan tahsil edilmesi için kolları sıvadı. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun, İzmit İsmetpaşa Stadındaki maçın ardından Sakaryaspor’a verdiği 9 bin 250 Liralık para cezasının taraftarca karşılanmasını isteyen yönetim, bu nedenle savcılığa başvurarak stadın kamera kayıtlarını talep etti.


Kameralar: Kurulun ‘taraftarının çirkin tezahüratı ve saha olayları’ şeklindeki gerekçeli kararını dikkate alan yönetim, savcılığa yaptığı başvuruda söz konusu maç ile ilgili kamera kayıtlarının kendisine gönderilmesini istedi. Kayıtların kulübe ulaşması halinde suç duyurusunda bulunacak olan Sakaryaspor yönetimi, belirlenen taraftarların bu cezayı karşılamasını talep edecek. Yönetimin Türkiye’de ilk olan bu hamlesinin taraftarlarca nasıl karşılanacağı bilinmezken, Beşiktaş yönetiminin de savcılığa aynı türde bir başvuru yaptığı öğrenildi. Geçtiğimiz akşam olimpiyat stadındaki Beşiktaş-Galatasaray maçında yaşanan olaylar nedeniyle savcılığa giden Kartal da, hem stattaki zararı, hem de verilecek herhangi bir para cezasını taraftarın ödemesini istiyor.

 

kaynak: Yenigün Gazetesi ve Sporyum Programı

banner220
Yorumlar (5)
Hasan 9 yıl önce
Vurun ulan vurun ben kolay ölmem!
İzmit'te Aykut'umuza küfür edenleri bozdular diye mi bu ceza? Kendi taraftarını fişlettiren başkan istemiyoruz.
YÖNETİM İSTİFA !
mert 9 yıl önce
YÖNETİM İSTİFA !!!
faruk 9 yıl önce
isinize gelmedimi yonetim istifa. kendini bilmez taraftarlardan dolayi yillarca cekti bu klup. ne mecburiyeti var bu takimin senin kufrunun cezasini odemeye.
Objektif 9 yıl önce
Hem küfür edeceksin. Hem kulübe ceza ödeteceksin. İşine gelmedi mi yönetim istifa...
özcan 9 yıl önce
sayın başkan;
ölen arkadaşlarına küfür edenlere tepki verenlere cezayı yıkmaya çalışacağınıza,sizin başkanlık yaptığınız ve içinde bulunduğunuz yönetimlerin oluşturduğu 25 trilyon borcu yapanlardan para tahsil edinde görelim !!!