banner212

banner211

Çıksalınspor Hacettepe'yi TFF'ye Şikayet edecek

Spor Toto 3. Lig 2. Grubu ikili averaj ile Sakaryaspor'un gerisinde tamamlayıp küme düşen Çıksalınspor, Hacettepespor'u yedek ağırlıklı bir kadro ile sahaya çıktıkları için TFF Etik Kurulu'na şikayet edeceklerini açıkladı

Sakaryaspor 04.05.2014, 21:28 04.05.2014, 21:40 UTKU KAYNAR
Çıksalınspor Hacettepe'yi TFF'ye Şikayet edecek
  Spor Toto 3. Lig 2. Grubu ikili averaj ile Sakaryaspor'un gerisinde tamamlayıp küme düşen Çıksalınspor, Hacettepespor'u yedek ağırlıklı bir kadro ile sahaya çıktıkları için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Etik Kurulu'na şikayet edeceklerini açıkladı

Vefa Stadı'nda yapılması planlanan Çıksalınspor-Ünyespor karşılaşması, küme düşmesi daha önce kesinleşen Ünyespor'un İstanbul'a gelmemesi nedeniyle tatil edildi. Maç 3-0 Çıksalınspor'un lehine tescil edilecek.

Çıksalınspor küme düştü

Son haftaya Sakaryaspor'un 2 puan gerisinde, 34 puanla 16. sırada giren Çıksalınspor, oynanamayan Ünyespor maçından federasyon kararıyla alacağı 3 puana rağmen, haftayı evinde Hacettepe ile 0-0 berabere kalarak kapatan Sakaryaspor'u geçme şansı kalmadı. Puanlar eşitlense dahi ikili averajda Sakaryaspor'un altında kalan Çıksalınspor, geçen sezon çıktığı Spor Toto 3. Lig'e veda etti.

Etik Kurulu'na gidiyorlar

Öte yandan, Çıksalınspor Kulübü Başkanı Fikret Sivri, Sakaryaspor'a konuk olan Hacettepe'yi Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Etik Kurulu'na şikayet edeceklerini söyledi. Hacettepe'nin bu kritik maçta Sakaryaspor'a karşı bilinçli olarak genç oyuncularını oynattığını savunan Sivri, "Son maçlarına baktığımızda 18 kişilik kadroda bile olmayan 9 oyuncuyu ilk 11'de sahaya çıkardılar. Madem bu oyuncular iyilerdi, neden daha önce forma şansı vermediniz? Bu konuyu TFF Etik Kurulu'na şikayet edeceğiz" ifadelerini kullandı.


KAYNAK:YENİŞAFAK

Yorumlar (5)
Melih Aşık 9 yıl önce
Her gün bizi şikayetmi ediceksiniz siz ? Adamlar play offu zaten garantilemiş takimlar istedikleri kadroya gitmekte özgürdür haccettepenin ve etik kurulunun umrunda bile olmaz bu olay.
emre özkan 9 yıl önce
ÇIKSALIN ağlama...
Veysel 9 yıl önce
çıksalın geldiği amatör ligine geri döndü.bunu hazmetmek oldukça zor olduğundan çamur at tutmazsa izi kalır mantığı ile sakaryaspora sürekli saldırmadadır.bunlar beyhudedir.sakaryamız ligde kalmış, çıksalın ikili averajla hemde adapazarısporla çekişerek geldiği amatör bal ligine geri dönmüştür,uğurla ola.bu çıksalın önce kendi durumuna bakacak.çırpınışları boşuna.varmı öyle hiç maça dahi gelemeyen bir takımdan bedavadan üç puan alıp ligde kalmak.varmı böyle beleşçilik.
Batu 9 yıl önce
bu nasıl bir zihindir ? adamlar zaten garantilemiş niye as kadro ile çıksınlar ki komik olma çıksalınspor !
Gökhan Ak 9 yıl önce
bizde ünyesporu şikayet edelim. adamlar ne kadar yüzsüz rakipleri maça çıkmıyor hala neyin peşindeler.