Çıtayı yükseltemedik

Sakaryaspor 28.02.2024, 11:24 UTKU KAYNAR
Çıtayı yükseltemedik

Trendyol 1.Lig’de üst üste ikinci sezonu oynayan Sakaryaspor, geçtiğimiz sezon mütevazi bir kadro ile başladığı sezonda play-off oynarken bu sezon doğrudan şampiyonluk parolası ile yola çıkmıştı. 24 Hafta geride kalırken liderin 18 Puan, lig ikincisi Göztepe’nin 9 puan gerisinde kaldı.

40 PUAN TOPLADIK
Sakaryaspor, son iki sezonda Trendyol 1.Lig’de 24 hafta sonunda 40 puan toplaması dikkat çekti. Geçtiğimiz sezon 13 galibiyet 1 beraberlik 10 mağlubiyet ile 40 puana ulaşan yeşil siyahlıalr bu sezon ise 11 galibiyet 7 beraberlik 6 mağlubiyet ile yine 40 puana ulaştı. Geçtiğimiz sezon 24 maçta 37 gol atan temsilcimiz bu sezonda yine 37 gol atarken yine geçtiğimiz sezon kalesinde 33 gol bu sezon ise 28 gol gördü

PUAN FARKI AÇILDI
Maç kazanma ve puan olarak geçtiğimiz sezona çok benzer bir tablo çizen Sakaryaspor, hedeften uzak kalma anlamında ise daha kötü bir çizgide yer aldı. Geçtiğimiz sezon 24.haftayı liderin 10, ikinci sıranın 8 puan gerisinde kalan yeşil siyahlılar bu sezon liderin 18 puan, ikinci sıranın ise 9 puan gerisinde kaldı.


SERİMİZ ZAYIF
Geçtiğimiz sezon 24 maçlık periyotta 6 maçlık galibiyet serisi ile önemli bir çıkış yakalayan Sakaryaspor, bu sezon ise sadece bir kez 4 maçlık galibiyet serisi yakalamayı başardı. Özellikle ikinci devre istediği çıkışı bir türlü yakalayamadan yeşil siyahlılar son olarak Eyüpspor mağlubiyeti ile ilk iki hedefinden matematiksel olarak imkansız olmasa da psikolojik olarak uzaklaştı. Yarışı sonuna kadar kovalayacak olan temsilcimiz sezon sonunda en kötü senaryo da üçüncü sırada bitirerek play-off final biletini doğrudan cebine koymak istiyor.

Yorumlar (0)