banner212

banner211

CUMHUR GENÇ; KALICI ESERLER BIRAKMAK İSTİYORUZ

Sakaryaspor kulüp başkanı Cumhur Genç, Lig Radyo canlı yayınına katılarak açıklamalarda bulundu. Ajans Futbol programına telefon ile bağlanan Genç kulübe kalıcı eserler bırakmak istiyoruz dedi.

Sakaryaspor 27.03.2020, 15:24 27.03.2020, 15:27 UTKU KAYNAR
CUMHUR GENÇ; KALICI ESERLER BIRAKMAK İSTİYORUZ
banner218

Sakaryaspor kulüp başkanı Cumhur Genç, Lig Radyo canlı yayınına katılarak açıklamalarda bulundu. Ajans Futbol programına telefon ile bağlanan Genç kulübe kalıcı eserler bırakmak istiyoruz dedi.

Korona Virüsü salgını ilgilide taraftarlara uyarılarda bulunan Genç şu ifadelerine yer verdi, “Sakaryaspor taraftarı evde kalmalı acil olmadıkça sokağa çıkmamalı. Bu sıkıntılı günleri en kısa sürede atlatarak yeşil siyah formalarımızla stadyumumuzda buluşmak istiyoruz. Geçen sene finalde Karagümrük karşısında sezonun en kötü maçını oynayarak kaybettik. Bir sene önce Mersin de Afyon karşısında kaybettik. İnşallah bu sene aynı talihsizliği yaşamayacak şampiyon olacağız. Sezon başı sıkıntılı bir dönem vardı. 8’nci hafta kongre kararı alındı ve Sakaryaspor o dönemde 4 puanla küme düşme hattında bulunuyordu. Biz olaya müdahil olduk ve o dönemden beri oynadığımız 20 karşılaşmada 14galibiyet 1 yenilgi 5 beraberlik alarak grubun en çok puan toplayan takımı olduk ama puan makası açık olduğu için kapatamadık. “Hocamıza oyuncularımıza ve en büyük kozumuz olan taraftarımıza güveniyorum biz inşallah bu sene özlediğimiz şampiyonluğa kavuşacağız”

“Sakaryaspor, Kocaelispor, Bursaspor, Eskişehirspor ve Samsunspor bunlar büyük taraftarları olan güçlü camia ve futbol şehirleri futbol seyirciyle güzel. İnşallah bu kulüpler, bu camialar, hepimiz en kısa sürede hak ettiğimiz Süper Lig’de oluruz... Sakaryaspor, tribün hasılatı dışında hiç bir geliri olmayan bir kulüp. Bizim birinci önceliğimiz Sakaryaspor’u güçlü ekonomisi olan kimseden istemeden kendi ayakları üzerinde duran bir kulüp haline getirmek. Bunu sağlamak için kulübümüze kalıcı gelirler sağlamak istiyoruz. Bandırma’da şehrin en büyük otoparkı Bandırmaspor’a tahsis edilmiş komşumuz Kocaeli de şehrin bütün otoparkları Kocaelispor'a verilmiş. Uşak keza aynı açık ve kapalı bütün otoparklar Uşakspor’un Keçiören aynı şekilde”

“Boluspor aynı şekilde. Biz de Sakaryaspor olarak aylık sabit ve kalıcı bir gelirimiz olması için çaba gösteriyor, Büyükşehir Belediye Başkanımızla görüşüyoruz. Kalıcı gelirlere sahip olduğumuz zaman başarıya ulaşmak ve sürekli başarıları yakalamak kulübümüz için daha kolay olacaktır. Sn. Valimizi Büyükşehir Belediye Başkanımız ve SATSO başkanımızla görüştüm. Bu yıl hedefimiz olan şampiyonluğu yakalarsak eski ve miladı dolmuş olan tesislerimizi yıkacağız. Rüstemler’de hep birlikte yeni ve modern bir tesis yapacağız”

Yorumlar (0)