banner212

banner211

Cumhur Genç; Taraftar hem destek hem söz sahibi olsun

Sakaryaspor Yönetimi, bugün basın toplantısı düzenleyerek projeler ve gündeme dair açıklamalar yaptı. 

Sakaryaspor 16.06.2020, 16:52 16.06.2020, 16:57 UTKU KAYNAR
Cumhur Genç; Taraftar hem destek hem söz sahibi olsun
banner218

Sakaryaspor yönetimi taraftarın kulüp yönetiminde daha fazla söz sahibi olmasını sağlamak ve kulübe ekonomik kaynak yaratmak amacı ile üyelik kampanyası başlattı. Kulüp Başkanı Cumhur Genç ve yönetimi bugün  Yeni Sakarya Atatürk Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında kampanya ile ilgili bilgi verirken güncel konularla ilgili soruları yanıtladı. Genç korona virüsün Sakaryaspor’a faturasının 2 Milyon TL olduğunu söyledi.

LİGİN KADERİ NE OLACAK ?

Serkanın sezon başında yapılan sözleşmesinde getir götür maddesi vardı o yüzden uzattık. Diğer arkadaşlarımızla da görüşmelerimiz devam ediyor. Hedefimiz bir isklete üzerinden devam etmek. Her sene yapboz olmamalı. İskeletemizi oluşturalım ve her sene 3-4 takviye ile devam edelim. Böyle başarının daha kolay geleceğini düşünüyoruz. Oyuncularımızla görüşüryoruz, çoğu zaten kalmak istiyor. Ancak ülkenin içinde bulunduğu hastalık, ekonomik anlamda belirsizlik bunların hepsi etkili olacak. Şu an sadece maçlara konsantre olduk. Bir an önce tarih açıklasın, 

ÜYELİK KAMPANYASI

Ligler ertelenince 2 Milyon gibi bir tribün gelirinden mahrum kaldık. Şehrin durumu belli. Kimseden bir şey istiyemiyoruz. Kendimiz ne yapaırz dedik. Ve biz bize yeteriz kampaynası ile kulüp üyeliğini aktif hale getirelim dedik. Sakaryaspor tarafı bize sahip çıktığı zaman bu aradaki 2 Milyon kaybı bir şekilde buradan kapatabiliriz. Futbol okulları ve kulüp üyeliğiyle. Bugün kulüp üyeliğinin startını veriyoruz. Bankalarla anlaşmalarımızı tamamladık. Kulüp üyeliğimiz yıllık 1100 TL. Tüzükte olduğu için şuan bu bedeli değiştiremiyoruz. Yani aylık 90-95 TL’ye geliyor taksitle. Bizim hedefimiz ilk etapta 2 bin üye yapmak. Çok zor gözüküyor ama imkansız değil. Bu üyeyi birşekilde yağpacağımızı düşünüyoruz. Gerçekten Sakaryasporluysak, Sakaryaspor’u seviyorsak büyük rakamlar istemiyoruz. Samsun maçında geçen sene 40 bin kişi varsa bunun 2 bin tanesi Sakaryaspor’a üye olur diye düşünüyorum. 

ALT YAPI VE FUTBOL OKULU
Şehirde bazı firmalar ile görüşüyoruz. Sakaryaspor üye kartlarına indirim alacağız. Market olur, benzin istasyonu olur, bunlardan indirim olacak. Rakamları henüz açıklayamıyoruz. 
Futbol okullarıya ilgili proje başlatıldı. Hedefimiz 16 ilçede futbol okulu yapmak. Üniversiteden de destek alıp ortak çalışma içerisideyiz. Altyapıya daha iyi destek verebilmek. Altyapıyı güçlendirip A takıma kalite oyuncu seçmek. Futbol okulunda değişik şeyle düşünüyorum. A Takım maçlarından önce statta maç yapmasını planlıyoruz. Futbolcu kadeşelrimizle sıkıntımız yok. Hocamız, teknik heyetimiz bütün özverileriyle iyi niyetleriyle mücadele ediyorlar. Bazen bu iyi niyetlerinin altında biz eziliyoruz. Çocuklara arkadaşlara mahçup oluyoruz. Çocuklar 40 gündür burada verdiğimiz Van maçının primi! İnşallah bu prjelerden hızlı bir şekilde geri dönüş alırsak arkadaşlarımızı rahatlatacağız. 


Sakarya Atatürk Stadı’nın altına bir müze yapılması planlanıyor. Sakaryaspor’la ilgili kimin elinde ne varsa onunla ilgili bir müzde çalışmamış olacak. 

banner220
Yorumlar (0)