banner212

banner211

Delikli kuruş vermedin

Bülent Uygun bir delikli kuruş vermediğini ifade ettiği Yaşar Zımba’ya kendisi ve arkadaşlarının verdiği paralar için dekontlara bakmasını istedi.

Sakaryaspor 19.09.2019, 12:57 19.09.2019, 18:57 UTKU KAYNAR
Delikli kuruş vermedin
banner218

Bülent Uygun bir delikli kuruş vermediğini ifade ettiği Yaşar Zımba’ya kendisi ve arkadaşlarının verdiği paralar için dekontlara bakmasını istedi. Bülent Uygun’un yazılı olarak gönderdiği açıklamanın tam metni;

İŞTE O AÇIKLAMA

Ben yıllardır Sakarya’da yaşayan biri olarak gerçekten İmparator Ekrem Yüce çalışıyor Sakarya için gündüz gece tüm Sakarya gurur duyuyor seninle diyerek teşekkürlerimi kendisine iletiyorum.
Yıllardır yapılamayan kaldırılamayan transfer yasağını kaldırıp Sakaryaspor sevenlerine armağan ettiği için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
 
Yaşar Zımba ise şunu bilesin ki Suskunluğumuz Sakarya asaletindedir yoksa her lafa verilecek cevabımız vardır.
Lakin Bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye.
Nalbant Başkanın yerinde olsam Şehrin en özel koltuğundan seni alır, ASKF’nin kapısına koyarım. Şahsen yönettiğin orada da durum vahim. O amatörce hizmet eden adamlara veremediğin desteği şimdi daha iyi görebiliyorum.
Ama şunu unutma; Burası Sakaryaspor her hangi bir takım değil. Şehrin en değerlisidir. Bunu bilmeni isterim zaten öğrenmemişsen taraftar da sana bunu zamanı gelince öğretecektir.
Bizlerin neler verdiğimiz belgeleri ile ortadadır. Sadece deftere işlemediğin için kendin kimlerin ne verdiğini bilmemektesin.
Ama tüm Sakarya senin delikli 1 kuruş vermemiş olduğunu biliyor.
Verilen dekontlara baktığında görünce sakın şaşırmayasın kefen parası da olmasın biz Allah uzun ömür versin isteriz.
Şehrin seçilmişlerine küfür edeceksiniz sonra peşinde gezeceksiniz. Şehrin duayenlerinin takıma yaptığı katkının dışında düşüncelerini söylemesine, söz söyleyip pervasızca eleştireceksiniz. Sonra da medyaya laf söyleyeceksin. Ben böyle demedim çarpıtmışlar diyeceksin. Ben meyve severim fakat yanardönerli olanından değil.
 
Atilla Doğan, Erdem Yıldırım, Şahin Taşer,  Recep Demir’i  yönetime sokarak para verdirdim. Dekontları muhasebecidedir. Gidip baksın ve yönetici olmasamda  5 transfer ile beraber İstanbul’da ki evimi ipotek vererek transfer yasağını kaldırmak için Vergi dairesine verdiğimi başkanın Nalbant iyi bilir. Hatta evimi ipotek vermesem 1 çuval inciri berbat ediyordunuz.
Reklam için Yenihaber Gazetesinin sahibi dostumdan rica ettin 100 bin tl geldi muhasebeciye teslim etmeyen sensin. Haciz geldi deyip 3 gün sonra yalan söyledik diyen de sizsiniz.
Sonrada topçuya dağıtacağız deyip gene vermeyen sizsiniz.
Hâlbuki o para kuyumcudan vergi dairesine yatırılmak üzere geri vermek şartıyla alındı.
Bana para vermedi demişsin. Dekontlar atayım İsterseniz. Hesap no at ben 1500 tl daha vereyim kefen mi alırsın o senin bileceğin iş.
İbrahim Başkan 270 bin senin ise tek delikli kuruş verdiğiniz doğrudur.
Kestiğiniz çeklerde BMC den gelecek ocak ayında ki ödemeye karşılık verdiniz. Bana kalkıp 1.5 milyondan bahsediyorsunuz. Sen 3.5 verdin de bizim haberimiz mi yok!
Elazığ deplasmanından takımı getirmenize baktığımızda işi ne kadar iyi bilmediğinizi, transfer açılacak sözü vermişken hocanın istediği adamları almayıp, son dakika transferleri yaparsanız takım hedefi baştan yakalayamaz. Hocaya suç atmak en basit yönetici anlayışıdır oda sizde olduğu aşikardır. Defalarca söylememe rağmen kamp yapmamanın acısı çekiyor takım.
Birde geçen sene den beri 30 maç başları almamış futbolcu kardeşlerimize bu senede başlamadan para veremedin mi ve her seferinde öteledin mi üst seviye performans beklemek olmuyor.
Hala aynı mantalitedeyseniz ödeme yapmayacaksanız el ele verin götürün Divan Başkanı Halil İbrahim Balcı’ya teslim edin. Merak etmeyin hem sizden çok daha iyi yapacak  yönetimin içinden hemde Sakarya’dan bir çok Sakaryaspor sever çıkacaktır.
Ben beni uzaklaştırmak istemenizden anlamam lazım ki 2 ay önce el çekmem için telefon etmeniz nedeni kafanıza göre hareket etmek içinmiş. Sonra transferi açamadınız mecbur kaldınız gelip Yüce insanla transferi hallettik ondan sonra gene entrikalara başladınız.
Zaten kısa zamanda siz Belediyenin kulüp müdürü ve muhasebecisine el çektirir sonrasında kendi ASKF’den müdür ile muhasebecini getirir delege yapar parasal anlamda kafana göre harcar batırırsan buna da ben müsaade etmem. Zaten hemen sizi savcılığa şikayet eder gereken ne ise kanun çerçevesinde yapılmasını sağlarım.
Burada tek kurtuluşu taraftarlarımız. Tribünlere döndüğünde arzulanan galibiyetler  onların desteğiyle gelmesiyle olacaktır.
Sonrasında zaten yepyeni ekonomik durumu iyi gönül vermiş adamlarla kurumsal kimlikle beraber Süper Lig yolculuğu başlayacaktır.
Elhamdülillah, Müslüman’ım. Ne mutlu ki Türk’üm. Ne güzel ki Sakaryalıyım. Bundan sonra her zaman ki gibi taraftarı olmaktan şehrime hizmet etmekten takımımızın yanında yer almaktan çekinmeden en zor gününde nasıl onurluca yanındaysam gerekli olduğunda gene taraftarlarımızla beraber her daim yanında yer alıp takımımıza destek olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.
Saygılarımla
Bülent Uygun

banner220
Yorumlar (2)
Emrah 3 yıl önce
Adam gibi adam Bülent hoca
İslam ARSLANOĞLU 3 yıl önce
Bülent Uygun bu kulübü bu yamyamlar bırakma bu zımba denen adam itibar delisi biridir akrabacı tanıdïkçı hatırlı kişiler sülale gibi kavramlarla iş yapar liyakat onun için önemli değildir