banner212

banner211

Diyarbakır’da maç öncesi olaylar çıktı

Sakaryasporlu futbolcular maç öncesinde ısınmak için sahaya çıktığı sırada ortalık karıştı.

Sakaryaspor 02.03.2019, 13:53 04.03.2019, 10:25 UTKU KAYNAR
Diyarbakır’da maç öncesi olaylar çıktı
banner218

Sakaryaspor, deplasmanda oynadığı Amed Sportif karşılaşmasında 1-1 berabere kaldı. Maça futboldan çok yeşil siyahlı futbolcular ve yöneticilere yapılan saldırılar ve olaylar damga vurdu. Maç öncesinde başlayan saldırılar, maçı içinde ve sonunda devam etti.

KORİDORDA OLAY

TFF 2.Lig’in 24’üncü haftasında Amed Sportif ile oynayacağı karşılaşma için Diyarbakır’a giden Sakaryaspor, adeta bir savaştan çıktı. Maçtan bir gün önce otelde gece dışarda toplanan bir grup tarafından rahatsız edilen yeşil siyahlılar maç günü ise tam bir terör saldırısına maruz kaldılar. Özel zırhlı birliklerin koruması ile Yeni Diyarbakır Stadı’na gelen Sakaryaspor kafilesi daha stat kapısında Amedsporlu yönetici ve kulüp çalışanlarının saldırısına uğradılar. Yaşanan arbedede kaptan Ferhat yumruklandı.

TÜNELDEN ÇIKARMADILAR

Saha durumunu görmek için stada giren yeşil siyahlı futbolcular daha tünelden çıkar çıkmaz yaka kartı takan birçok kişinin saldırısına uğradı. Tünelden sahaya adım atan ilk oyuncu Serkan Odabaşoğlu Amedsporlu teknik heyet ve personelin saldırısı ile karşılaştı.

ISINIRKEN SALDIRDILAR

Sakaryasporlu futbolcular tribünlerden gelen yabancı madde yağmuruna rağmen ceza sahası içinde ısınma hareketlerini güçlükle başladı. Yeşil Siyahlı futbolcuların ısınma yaptığı sırada Amedsporlu futbolcular tribünleri selamlamak bahanesi ile geldiği kale arkasında Sakaryasporlu futbolculara saldırdılar. Birçok sivilinde saldırıda bulunduğu olaylara polis güçlükle dindirmeye çalıştı.

MAÇ ÖNCESİ KIRMIZI KART

Sahada ısınma hareketleri yapan Sakaryasporlu futbolculara Amed Sportif yedek oyuncusu olduğu iddia edilen bir futbolcu tarafından jiletli saldırı girişimi yaşandı. Çıkan arbede de Yeşil Siyahlılarda Serkan ve Amedspor’dan Muhlis kırmızı kart gördü. Karşılaşmanın hakemi Ferhan Kestanlıoğlu tüm yaşananlara rağmen maçı oynatmakta ısrar etti. Yeşil Siyahlılarda Kırmızı Kart Gören Serkan Oda Başooğlu’nun yerine Tevfik Köse ilk 11’e alındı

banner220
Yorumlar (0)