Sakaryaspor Kulüp Başkanı Metin Doğrucan dün kulüp Başkanlığı odasında basın mensupları ile bir araya gelerek son günlerde Sakaryaspor ile ilgi gelişen olaylar hakkında açıklamalarda bulundu." />

banner212

banner211

Doğrucan;'İflas erteme en iyi yol'

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Metin Doğrucan dün kulüp Başkanlığı odasında basın mensupları ile bir araya gelerek son günlerde Sakaryaspor ile ilgi gelişen olaylar hakkında açıklamalarda bulundu.

Sakaryaspor 12.04.2013, 18:23
Doğrucan;'İflas erteme en iyi yol'
banner218

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Metin Doğrucan dün kulüp Başkanlığı odasında basın mensupları ile bir araya gelerek son günlerde Sakaryaspor ile ilgi gelişen olaylar hakkında açıklamalarda bulundu.

SAKARYASPOR’UN KÜÇÜLMESİ DEMEK ?

Sakaryaspor’un yapılan olağanüstü genel kurulunda Başkanlığa getirilişinin aslında daha önce yapılan ön görüşmelerde anlaşma sağlanılan bazı kişiler son anda vaz geçmeleri sonunda mecburen olduğunu söyleyen Doğrucan, amacım Sakaryaspor’un ortada kalmaması için gayret vermekti dedi. Bunun için yaptığım görüşmeler esnasında önce 150.000 Daha sonra da 100.000 TL Tatangalar adına ortaya para koyduk.Ama gelen olmadı.  Başkanlığa gelişinden bugüne kadar sadece borçları düzenlemekle uğraşmak zorunda kaldığını söyleyen Doğrucan “ Sakaryaspor’un tek sorunu yönetilmesindeki eksikliklerdir. Yoksa Sakaryaspor’un öyle zor günleri bulunmuyor. “ Dedi. Doğırucan daha sanra ise kulübün geliri olmadan bugüne kadar birçok harcama yapmak zorunda kaldık. Ama hiç sıkıntı yapmadık. Yarın da böyle olacak gibi görünüyor. Sakaryaspor’un sıkıntılarını atlatabilmek adına birçok çalışmalar yaptığını söyleyen Doğrucan “ Sakaryaspor’un küçülmesi demek, Sakarya’da her şeyin küçülmesi demektir. “ Diye konuştu.

NELER YAPILDI ?

Sakaryaspor’un zor günlerinde çaresiz kalmamak için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalıştıklarını söyleyen Doğrucan birikmiş bulunan 140.000 TL Elektrik borcunun yapılandırmaya gittiğini, alacaklılardan eski personel Kadir Çiçek ile aralarında bir anlaşma yapılarak bunun da haülledildiğini söyleyen Doğrucan “ şu anda kenarıda bekleyen bugüne kadar hiç cevap verilmemiş  42 Dosyaya bakmak işimiz oldu.

İFLASI ERTELEMEK EN İYİ YOL

İflasın ertelenmesi için hazırladığı dosyayı ilgili hakime teslim ettiklerini söyleyen Doğrucan “ iflası ertelemek en iyi yol. Çünkü alacaklılara kalkan olacak. Yani erteleme çıktığı takdirde halen bloke olan 800.000 TL İddia vesaire geliri geri dönüş yapacak ve bundan sonra da gelirler kesilmeyecek. “  Diye konuştu. Alacaklıların bundan sonra da devam edeceğinin bilindiğini söyleyen Doğrucan bunların içerisinde personel dahi var dedi.

KULÜP İYİ YÖNETİLMEMİŞ

Sakaryaspor Kulübünde yönetim yok. Sportif Direktörlük yok, Transfer komitesi yok diyen Doğrucan yapılacak işlerin bugüne kadar hep oldu bittiye getirildiğini ve bunun sonucunda da takımın bu hale geldiğini söyledi. Haziran Ayında kulübe 1.500.000 TL Girecek. Bunu bilen ve öğrenen kişiler işin başına gelebilmek için senaryolar yazmaya başladılar. Benim 2014 Yılı itibariyle Başkanlık durumum var. Ben erken genel kurul istersem o zaman bu işler olur. Onu da bu işleri üstenebilecek derecede kişileri gördüğümde yaparım. Yani adamlar 1,5 Milyonla gelirler, ben de olağanüstü genel kurul kararı alırsam o zaman bu olay gerçekleşebilir.

OLUŞUM VAR MI YOK MU BİLEMİYORUM

Songünlerde ortaya atılan “ oluşum “ konusunda da fikirlerini söyleyen Metin Doğrucan “ bugüne kadar bana bu konuda ne gelen oldu, ne de fikir soran. İnşallah düzgün bir oluşxum çıkar da ben de kendilerine Sakaryaspor’un menfaatleri doğrultusunda yol veririm. “ Dedi. Olanları sadece basından takip ettiğini söyleyen Doğrucan İstanbul’dan ümitlerini kesmişler bu defa Sakarya’dan bir oluşum çabaları varmış diye duydum. “ Diye konuştu.

 

HABER: SIRRI ŞANLI

banner220
Yorumlar (1)
Veli DEMİR 10 yıl önce
Sayın BAŞKAN,açiklamalarınız güzel ama .Bu gelecek para, nereden gelecek ve ne amaçla kullanılacak?Kulüp iyi yönetilmemiş diyorsun peki siz tek başınıza düzgün mü yönetiyorsunuz?Sizin kurullarınızda kım var nasıl çalışıyorlar?Başkanlığa oldu bitti ile getirildim diyorsunuz ve vadedilen paraların gelmediğini söylüyorsunuz.Gelecek paradan bahsedip nasiplenmek için ortaya çıkanları açıklayın.