banner212

banner211

Ekrem Karaberberoğlu gözyaşları ile uğurlandı

Türk futbolunda 'Kralların hocası' olarak bilinen ve dün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren teknik direktör Ekrem Karaberberoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Sakaryaspor 02.04.2014, 14:48 03.04.2014, 09:37 UTKU KAYNAR
Ekrem Karaberberoğlu gözyaşları ile uğurlandı

 Karaberberoğlu'nun cenazesine sadece eski milli futbolcu ve bağımsız milletvekili Hasan Şükür'ün katılması aralarında Oğuz Çetin,. Yılmaz Vural gibi isimlerin çelenk göndermeleri dikkat çekti. Adapazarı'nda oturan ve aralarında Hakan Şükür, Oğuz Çetin, Aykut Kocaman'ın da bulunduğu birçok ünlü futbolcuyu yetiştiren Ekrem Karaberberoğlu, iki gün önce aniden rahatsızlanarak kaldırıldığı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü'ne yaşamını yitirdiKaraberberoğlu'nu son yolculuğuna uğurlamaya yetiştirdiği futbolculardan Istanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, Fenerbahçe Kulübünde futbolcu ve teknik direktör olarak görev alan Turan Sofuoğlu, teknik direktörler Engin Korukır, Şaban Yıldırım, Sakaryaspor Kulübü Başkanı Selahattin Aydın, spor camiasından pek çok kişi geldi. 

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve protokol üyeleri de cenaze törenine katıldı. Cenazeye katılamayan Bülent Uygun, Oğuz Çetin ve Yılmaz Vural da çelenk gönderdi.Karaberberoğlu'nun cenazesi kılınan cenaze namazı sonrasında 2010 yılında Kardemir Karabükspor'u çalıştırırlerken vefat eden oğlu Esat Karaberberoğlu'nun Emirsultan mezarlığındaki kabrinin defin edildi. Cenazeye katılan eski milli futbolcu Hakan Şükür ' Sadece mesleki olarak degil hayatta çok sey ögrendigimiz birisiydi. Allah geride kalanlara sabır versin. Hepimizin bir gün musallak taşına girecegimizi düsündüğümüzde birazdan ibretlik vermesi lazım. Allah geride kalanlara sabırlar versin' dedi.Cenazeye Ekrem Karaberberoğlu'nun yetistirdiği ünlü futbolculardan Oğuz Çetin, Yılmaz Vural gibi isimlerin katılmaması sadece çelenk göndermeleri dikkat çekti.Yorumlar (0)