banner212

banner211

Ersin Taranoğlu başkanlığında yeni yönetim

Sakaryaspor’da genel kurul öncesi eski bakanlardan Ersin Taranoğlu başkanlığında bir yönetim hazırlandığı iddiaları heyecan yaratsa da kulübün borcunun 12 Milyonu aşması hayal kırıklığı yarattı

Sakaryaspor 08.08.2020, 12:23 08.08.2020, 12:45 UTKU KAYNAR
Ersin Taranoğlu başkanlığında yeni yönetim
banner218

Sakaryaspor’da 9 Ağustos Pazar günü yapılacak genel kurul öncesinde henüz bir aday çıkmadı. Rüstemler Tesisleri’nde yapılacak ilk oturumun ertelenmesine ise kesin gözü ile bakılıyor. Yeşil Siyahlılar belki de en sessiz kongrelerinden birine doğru giderken kulislerde azda olsa heyecan yaratan bir gelişme yaşandı.

BAŞKAN ERSİN TARANOĞLU

Genel kurul öncesinde aralarında eski Devlet ve Orman  Bakanı Ersin Taranoğlu, Sakaryalı ünlü gazeteci Şansal Büyüka ve Sakaryaspor camiasının yakından tanıdığı ve kulüpte daha once görev alan birçok iş adamının yer aldığı bir oluşumun bir araya gelerek liste çalışması yaptığı öğrenildi. Ersin Taranoğlu başkanlığında hazırlanan listenin ilk etapta 5 Milyon TL sıcak kaynak ile yola çıkmaya hazırlandığı konuşuluyor.

BORÇ 12 MİLYON

Sakaryaspor yönetiminin Vergi ve SGK dahil 8 Milyon TL civarında açıkladığı borcun gerçeği yansıtmadığı, Yeşil Siyahlı ekibin Vergi ve SGK dahil 12 Milyon TL’yi aşan borcu olduğu iddia edildi. Önderliğini Taranoğlu ve Büyüka’nın yaptığı ekibin camiaya  mahçup  olmamak için yeterli kaynağı bulmadan adaylık açıklaması yapmayacakları öğrenildi.

Taranoğlu başkanlığındaki oluşumun hafta başında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile bir araya gelmesi bekleniyor.

haber54.com.tr

banner220
Yorumlar (0)