banner212

banner211

Eski Açık Tribün Yıkılıyor

Millet Bahçesi yapılması kararlaştırılan eski stat arazisinde aslına uygun bir şekilde korunacağı açıklanan açık tribünün bugün itibari ile yıkımına başlandı

Sakaryaspor 13.03.2019, 18:07 14.03.2019, 11:29 UTKU KAYNAR
Eski Açık Tribün Yıkılıyor
banner218

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Millet Bahçesi yapılması talimatı verilen eski stat arazisinde yapılacak park projesinde açık kale arkası tribününde olduğu gibi korunması kararlaştırılmıştı. Stadın yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından Toki tarafından açıklanan projede açık kale arkası tribünün projeden çıkarıldığı ortaya çıkmıştı. Millet Bahçesi projesinden açık kale arkası tribünün çıkarılması nedeni ile bugün itibari ile tribünün yıkım çalışmaları başladı.

TARAFTAR TEPKİ GÖSTERDİ

Sakaryasporlular bugün kırım vincinin eski açıkta çalışma yapması üzerine harekete geçti. Sakaryaspor tarihine tanıklık eden ve geleceğe miras bırakılması düşünülen eski açık tribünlerinin apar topar yıkım çalışması, taraftarları derinden üzdü.

Sosyal medya aracılığı ile tüm taraftarları eski açığa davet eden Sakaryaspor gönüllüleri, müze yapılması planlanan eski açığın yıkılmaması için şehri yöneten karar vericilerinden yıkımın durdurulmasını istedi.

Yorumlar (0)