Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan Sakaryaspor'u alma konusunda ortaya atılan iddialara net bir cevap vererek, "Kulübün çok problemi var." />

banner212

banner211

Fikret İnan;'Sakaryaspor'u almak mümkün değil'


Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan Sakaryaspor'u alma konusunda ortaya atılan iddialara net bir cevap vererek, "Kulübün çok problemi var.
Sakaryaspor 01.05.2012, 06:47
Fikret İnan;'Sakaryaspor'u almak mümkün değil'
banner218


Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan Sakaryaspor'u alma konusunda ortaya atılan iddialara net bir cevap vererek, "Kulübün çok problemi var. Burada maddi açıdan ciddi bir yük bulunuyor. Tek başına bu yükü kaldırmak mümkün değil" ifadesini kullandı.

1 Milyon'luk destek

İstanbul'da düzenlediği basın toplantısıyla Sakarya'ya yapacağı yatırımın projesini açıklayan Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan toplantı sonrasında medyabar.com. ekibinin Sakaryaspor'la ilgili sorularını yanıtladı. İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün aracılığıyla ligde zor durumda bulunan Sakaryaspor'a sponsor olduklarının altını çizen İnan bu sezon yeşil-siyahlı kulübe 250 bin TL'lik ödeme yaptıklarını söyledi. Sponsorluk anlaşmasının gelecek sezon da devam edeceğini belirten Fikret İnan yönetimlerle işinin olmadığını ve 1 Milyon TL üzerinden yapılan anlaşmadan kalan 750 bin TL'nin gelecek yıl Sakaryaspor'a ödeneceğini söyledi. Şartlar çok zor Özellikle Teknik Direktör Yılmaz Vural'ın "1.Lig'de kalsaydık Fi Yapı Sakaryaspor'u alacaktı" sözleri Sakarya'da uzun süre büyük gündem yaratmıştı. Bu söylentilere açıklık getiren İnan'ın Sakaryaspor'u almanın mümkün olmadığını söylemesi dikkat çekti. İş adamı Fikret İnan konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: "Kulübün çok problemi var. Burada maddi açıdan ciddi bir yük bulunuyor. Tek başına bu yükü kaldırmak mümkün değil. 25 Milyon TL borcu olan bir kulübün yükünü kaldırmak mümkün olsa da mantıklı değil. Sakaryaspor şehrin takımı. Şehrin takımı içinde büyük bir güç oluşturularak hareket edilmeli. Siyasiler, halk, iş adamları herkesin birlikte hareket etmesi gerekiyor."

banner220
Yorumlar (0)