banner212

banner211

Garip ama gerçek ! En iyi 10 Stat arasında

Dış görünümü, rüzgar alışı ve yağmurda hemen hemen bütün tribünlerin ıslanması nedeni ile Sakaryaspor taraftarının tepkisini çeken Yeni Sakarya Atatürk Stadı ilginç bir yarışma ile gündeme geldi.

Sakaryaspor 01.03.2018, 11:36 01.03.2018, 11:38 UTKU KAYNAR
Garip ama gerçek ! En iyi 10 Stat arasında
 

Dış görünümü, rüzgar alışı ve yağmurda hemen hemen bütün tribünlerin ıslanması nedeni ile Sakaryaspor taraftarının tepkisini çeken Yeni Sakarya Atatürk Stadı ilginç bir yarışma ile gündeme geldi. Sakaryaspor'un ligin ilk devresinde K.Maraşspor maçı ile kullanmaya başladığı Yeni Sakarya Atatürk Stadı 2017 Yılının En İyi Statları yarışmasında finale kalan son 10 aday arasında yer aldı.

Stadiony.net adlı internet sitesi tarafından uluslararası düzeyde sekizinci kez düzenlenen organizasyonda, geçen yıl açılışı yapılan dünya genelindeki en iyi futbol statlarından finale kalan 10 aday açıklandı. Stadın mimari değeri, işlevselliği ve teknolojik açıdan yenilikçi yaklaşımı gibi kriterlerin baz alınarak değerlendirmeye tabi tutulduğu finale kalan 10 aday arasında Türkiye'den Sakarya Yeni Atatürk Stadyumu'nun yanı sıra Gaziantep Stadyumu ve Samsun 19 Mayıs Stadyumu'da yer aldı.

Önceki organizasyonda Beşiktaş'ın maçlarını oynadığı Vodafone Park, Trabzonspor'a ev sahipliği yapan Medical Park Stadyumu ve Sivas Stadyumu ile finale kalan Türkiye, bunu üst üste tekrarlayan Çin'in ardından ikinci olarak önemli bir başarıya imza attı.

2017'nin en iyi statları arasında finale kalan 10 aday şöyle:, Gaziantep Stadyumu (Gaziantep, Türkiye), Luzhniki (Moskova, Rusya), Mercedes-Benz Stadı (Atlanta, ABD), Samsun 19 Mayıs Stadyumu (Samsun, Türkiye), St. Petersburg Stadı (St. Petersburg, Rusya), Slaski Stadı (Chorzow, Polanya),Ion Oblemenco Stadı (Craiova, Romanya), U Arena (Paris/Nanterre, Fransa), Wanda Metropolitano (Madrid, İspanya) ve Yeni Atatürk Stadyumu (Sakarya, Türkiye)

YAĞMUR ÇİLESİ

Yapım aşaması adeta yılan hikayesine dönen ve  TOKİ tarafından 106 Milyon TL'ye yapılan Yeni Sakarya Atatürk Stadı, yağmurla ilk imtihanı olan Sakaryaspor-Silivrispor maçında taraftarlar çok da şiddetli yağmayan yağmura rağmen sırılsıklam olmuş stat çatısındaki suyu tahliye görevi yapması gereken bazı boruların patlaması nedeni ile yağmur çilesi iyice artmıştı.

Dış görünümü, seyirci kapasitesi, ambiyans ve rüzgar sorunu nedeni ile eleştirilerin odak noktası haline gelen Yeni Sakarya Atatürk Stadı'nın böyle bir organizasyonda aday gösterilmesi sosyal medyada "Gülermisin Ağlarmısın" yorumlarına neden oldu.

Yorumlar (0)