banner212

banner211

Gözler başkan Cumhur Genç'te

TFF 1.Lig özlemini sona erdiren Sakaryaspor’da şampiyonluk coşkusunun yerini yeni sezonun merakı aldı. Yeşil Siyahlılar, kongreden, yeni transferlere yaşanacak gelişmeleri merakla bekliyor.

Sakaryaspor 11.05.2022, 12:48 UTKU KAYNAR
Gözler başkan Cumhur Genç'te
banner218

Sakaryaspor’da 11 yıl aradan sonra gelen şampiyonluğun ardından kutlamalar ve şampiyonluk sevincinin yerini tatlı bir heyecan aldı. Şampiyonluk sevinci kupa töreni derken yeşil siyahlılar 5 Ağustos’da başlayacak yeni sezon öncesinde takımda kalacak isiler ve yeni transferleri merak ediyor.

KONGRE 29 MAYIS’TA

Geçtiğimiz sezon 21 Haziran’da yapılan olağanüstü genel kurulun ardından göreve gelen Cumhur Genç ve ekibi şampiyonluğun ardından olağan kongre için kolları sıvadı. Yeşil Siyahlıların Mayıs ayı içerisinde yapması gereken olağan genel kurulun ilk oturumunun 29 Mayıs’ta gerçekleşeceği öğrenildi. Bu tarihte çoğunluk sağlanamaması durumunda se 5 Haziran Pazar günü kongre çoğunluğa bakılmaksızın yapılacak.

YÖNETİME TAKVİYE
Cumhur Genç başkanlığında oluşturulacak yeni listede mevcut yönetimden isimlerin yanış sıra en az 3-4 ismin ilk kez görev alacak kişilerden seçilmesi bekleniyor. 60-70 Milyon TL bulması beklenen yeni sezon maliyetine ekonomik anlamda katkı verecek birkaç iş adamının ekibe dahil edilerek yönetimin ekonomik gücünün de artırılacağı gelen bilgiler arasında.

ŞANLI İLE DEVAM
Sakaryaspor taraftarının kongre dışında en çok merak ettiği konuların başında teknik adaa tercihi geliyor. Cumhur Genç ve ekibinin yeşil siyahlıları şampiyonluğa götüren isim olan Tuncay Şanlı ile yola devam edeceği kulislerde konuşulurken Genç’in kesin kararını yeni yönetimini oluşturduktan sonra vereceği öğrenildi.

TRANSFERE HÜCUM
Uzun bir aranın ardından 1.Lig’e geri dönen Sakaryaspor’da lig biter bitmez bir çok ismin adı geçmeye başladı. Özellikle menajerler aracılığı ile yönetime bir çok isi sunulurken başkan Genç ve ekibinin öncelikle bütçe konusunu planladıktan sonra belirlenecek isimlerle bire bir görüşme yağarak kongre öncesinde en az 2-3 ismin transferini kesin olarak bitiresi bekleniyor.

Yorumlar (1)
54sakarya 9 ay önce
Reto ziegler transfer edilebilir tuncay sanli getirtebilir. Sol bek yada stoper oynuyor.