Güçlü bir yönetim şart

Sakaryaspor 03.06.2024, 10:05 SporExpres
Güçlü bir yönetim şart

Trendyol 1.Lig’de sezonu üçüncü sırada tamamlayan Sakaryaspor, play-off finaline doğrudan katılmasına rağmen Adana’da oynana final maçında Bodrumspor karşısında sergilediği kötü futbolun ardından Süper Lig hayalini gerçekleştiremedi. Yeşil Siyahlılarda yönetim yeni sezon öncesinde genel kurul kararı alması camiayı hareketlendirdi.
YENİ YÖNETİM
Son 3 sezonda eski Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve son olarak da mevcut başkan Yusuf Alemdar’’ın sağladığı ekonomik destek ile yola devam eden Kulüp Başkanı Cumhur Genç ve ekibinin yeni sezonda göreve devam etmemesi bekleniyor. Play-off finalinde yaşanan hayal kırkılığının ardından Süper Lig hedefine ulaşmak için daha güçlü bir yönetim profili ile yola çıkılması hedefleniyor.
15 HAZİRAN’DA
Yeşil Siyahlı yönetim Cumartesi günü kulübün resmi sosyal medyada hesaplarından yaptığı duyuru ile olağan genel kurul kararını ilan etti. Ypaılan açıklamada Sakaryaspor Kulübü’nün Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın 15.06.2024 günü saat 14:00’te aşağıdaki gündem ile Yeni Sakarya Atatürk Stadında yapılmasına, çoğunluk sağlanamadığı taktirde 22.06.2024 günü aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın toplanılmasına karar verilmiştir.’ ’ifadelerine yer verildi.
ADAYLAR BEKLENİYOR
Sakaryaspor’da alınan genel kurul kararının ardından ise kulislerde bir çok isim konuşulmaya başlanırken bazı isimlerin başkanlık için şimdiden liste çalışması yaptığı iddia edildi. Başkanlık için adı geçen isimlerden Seyfettin Selim’in bu hafta içerisinde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ile bir görüşme yapması bekleniyor. Öte yandan adaylık için eski Erenler Belediye Başkan yardımcısı Muhammed Kıratlı’nında adı geçiyor.
 

Yorumlar (1)
Cveneburi 2 hafta önce
Bence Osman Halil yönetim kurulu oluşturup tek aday olsun.