banner212

banner211

Hatalarımızı Tekrar Etmemeliyiz

Sakaryaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin Rüstemler’de düzenlediği basın toplantısında “Mücadele etmiyorsak kazanma ihtimalimiz yok. Devre bittiğinde İlk 3’ün dışına çıkmamalıyız” dedi.

Sakaryaspor 31.10.2018, 17:53 31.10.2018, 18:40 UTKU KAYNAR
Hatalarımızı Tekrar Etmemeliyiz
banner218

Teknik Direktör İsmail Ertekin ve Futbol Şubesinden Sorumlu Erkan Sezgin dün yapılan çalışma öncesinde basının karşısına çıktı. Eyüp ve Ankara Demirspor maçlarını değerlendiren İsmail Ertekin basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

İsmail Ertekin,“Geçen hafta maçtan sonra söylediğim gibi bizim için hafta sonu 3 puan sevindirici ama diğer taraftan oyun bazında çok fazla sevindirici olmadığını söylemiştim. Yine aynı fikirdeyim biz izin günümüzden sonra geldiğimizde takımımızla birlikte yeni baştan kendimizi şarj ettiğimiz gerektiğine inanıyoruz ve dün başlamak üzere bugün devam eden bu hafta içinde kendimizi yenilememiz gerektiğimi söyledik. İnşallah bu yenileme süreci hafta sonuna yansır. Yine coşkulu yine istekli arzulu bir takım görürüz.Yukarılara oynamak istiyorsak görmemiz gerekiyor. Yaptığımız analizlerde arkadaşlarımıza hataları gösterdik. Aynı hataları yapmamak için elimizden gelen tüm gayreti kullanmalıyız de arkadaşlarımıza aktardık. İnşallah bu hafta çalışmalarla o eksiklerimizi yapmadığımız işleri yaparız ve doğruları bulmaya çalışırız.

DÜZENİ BOZMAK İSTEMEM

Oyun düzenini hakkında açıklamalarda bulunan Ertekin Hoca “Belli bir oyun düzenimiz var o düzeni bozma niyetinde değiliz. Bu oyun düzeniyle kazanabiliyoruz kazandığımız sürece demek ki bu oyun düzeni doğru. Şimdi sakatlıklar oluyor cezalar oluyor oyun düzeninde veya oyunca bazında sapmalar meydana geliyor.”

SAKATLAR DURUMU İYİ

Sakat oyuncuların son durumunu bildiren Ertekin “Dilaver normal standartlarda idmanlara başladı. Bugün Berkay Can’da başladı. Tahmin ediyorum ki hafta sonunda kadar forma giyecekler.” dedi.

KOLAY MAÇ YOK

Hiçbir maçın kolay olmayacağını söyleyen Ertekin “Futbolda her şey var her maça 3 puan veriyorlar. Biz sonuna kadar devam etmeliyiz. ‘Bu maç kolay maç, bu maç zor maç’ diye bir şey yok bizim için her maç çok zor. Koşmuyorsan, mücadele etmiyorsan kazanma ihtimalin her zaman azdır. Onun için hafta sonunu iyi bir şekilde bitirebilmek için iyi mücadele etmeli ve zannediyorum ki zemin daha iyi olacaktır daha iyi oyun ortaya koymamız gerekecek. İnşallah her şey istediğimiz gibi olur hafta sonu 3 puan alarak yolumuza devam ederiz.”diye konuştu.

İLK 3'DE BİTİRMELİYİZ

Ligde ilk devre sonunda nerde olmayı hedeflendiği yönündeki soru üzerine İsmail Ertekin, " Devreyi ilk 3'ün dışına çıkmamalıyız. İlk 3 dışına çıkmazsak yönetimde bize yardımcı olur inancındayım. Biz bu sıralarda olursak onlar devre ara planlamasını hedefini ona göre koyarlar" dedi.

Yorumlar (0)