banner212

banner211

İlk Karate olimpiyat hakemi Uğur Kobaş

Japonya’nın Tokyo kentinde yapılacak 2020 Yaz olimpiyatlarında Sakaryalı hakem Uğur Kobaş'ta görev yapacak

Sakaryaspor 18.11.2019, 13:34 20.11.2019, 15:21 UTKU KAYNAR
İlk Karate olimpiyat hakemi Uğur Kobaş
banner218

2020 Yaz olimpiyat oyunları 24 Temmuz, 9 Ağustos tarihleri arasında Japonya’nın Tokyo kentinde yapılacak. 33 spor branşında yapılacak oyunlar içinde Karate branşı ilk defa yarışacak. Karate branşının maçları 6,7-8 Ağustos 2020 tarihlerinde yapılacak.

Uluslararası Olimpiyat komitesinin isteği ile (WKF) Dünya Karate federasyonu yönetim kurulunun aldığı karara istinaden Karate branşı maçları için 1 Şef hakem, 14 saha içi hakem görevlendirildi. WKF aldığı karara istinaden Dünya Hakem Kurulu üyesi Uğur Kobaş Karate branşının olimpiyatlarda görev alacak ilk 14 hakemi arasına girdi.

Türkiye şampiyonası için gittiği Diyarbakır’da Cuma akşamı sevindirici görevlendirme haberini, yazısını alan Uğur Kobaş olimpiyatlarda görev alacak il Türk Karate hakemi olmaktan dolayı çok mutlu.

Çok mutluyum

Avrupa, Dünya Karate federasyonları hakem kurul üyesi Uğur Kobaş “ Birkaç yıldır çok zorlu görevlerde, zor zorlu maçlar için yurt dışına gittim. Çok seyahat ederek turnuvalara ve şampiyonalara katıldım. Mevsimler, kıtalar, saatler farklı oldu, yoruldum, bazen çok yorulduğumu da hissettim, işimden, ailemden fedakârlıklar yaparak yurt dışı ve içi bir çok turnuvaya katıldım. Bu kadar yorgunluk ve stresten sonra bu sevindirici haber ile çok mutlu oldum. Yine de temkinli yaklaşmaya çalışıyorum. Önümüzde uzun aylar var. Olimpiyatlarda yöneteceğim maçlar ile iyi kararlar vermek için daha çok çalışacağım, çalışmalarıma devam edeceğim.

Bu bir tesadüf değil.

Bu sadece Uğur Kobaş’ın başarısı değildir. Son yıllarda aldığımız sportif başarılar, dereceler bu başarılar ile birlikte uluslararası federasyonların yönetiminde bulunan Türkiye Karate federasyonu başkanı Sn Esat Delihasan’ın yönetimsel başarısı ile birleşince şahsımın olimpiyat hakemi olarak açıklanması da onun ile birlikte geldi.

Bu anlamda bu yolda verdiği destek ve Güven için Türkiye Karate federasyonu başkanı Sn Esat Delihasan başta olmak üzere emeği geçen destek olan herkese ve zorlu süreçte her zaman yanımda olan aileme teşekkür ederim.. dedi..

Yorumlar (0)