banner212

banner211

İLK ÖNCELİĞİM SAKARYASPOR DEMİŞTİ !

24 Haziran seçimlerinden önceki vaatlerinde Sakaryaspor ile yakından ilgileneceğini belirten 27. Dönem Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun seçildiği günden bu yana Sakaryaspor’u görmezden gelmesi dikkatlerden kaçmıyor.

Sakaryaspor 19.08.2018, 16:18 19.08.2018, 16:25 UTKU KAYNAR
İLK ÖNCELİĞİM SAKARYASPOR DEMİŞTİ !

24 Haziran seçimlerinden önceki vaatlerinde Sakaryaspor ile yakından ilgileneceğini belirten 27. Dönem Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun seçildiği günden bu yana Sakaryaspor’u görmezden gelmesi dikkatlerden kaçmıyor.

SÖZ VERMİŞTİ

Sofuoğlu, seçim sürecinde çeşitli yayın organlarına, ‘İlk önceliğim Sakaryaspor olacak’ ‘Bu şehirdeki en büyük görevlerimden biri Sakaryaspor ve Spor tesisleri’ ‘Seçimden sonra taraftarlarla buluşup ne yapabiliriz demek istiyorum’ ‘Sakaryaspor ile yakından ilgileneceğim’ ‘Sakaryaspor’a müdahale edeceğim’ tarzında demeçlerde bulunmuştu. Sofuoğlu’nun bu demeçleri, yıllardır şehrin milletvekilleri tarafından görmezden gelinmeye alışılmış Sakaryaspor taraftarı üzerinde heyecan yaratmıştı. Fakat Sofuoğlu seçildikten sonra Sakaryaspor’a dolaylı ya da direkt yoldan yardım etmekten ziyade tesislere ziyaret bile gerçekleştirmedi. Taraftarlar Sofuoğlu’ndan en azından kombine alıp kulübe üye olmasını istiyordu. Fakat Sofuoğlu bu beklentileri karşılayamadı. Kombine satışları dün itibariyle sona erdi.

AFYON’A BİLE GİTTİ

Seçildiği günden itibaren Sakaryaspor ile yan yana görülmeyen Sofuoğlu, geçtiğimiz günlerde Afyon Spor Merkezlerine bir dizi ziyarette bulundu. Ziyaretinde Afyon’da yapılacak olan motosiklet pistini inceleyen Sofuoğlu Afyon’a yapılacak tesisleşme için ‘Üzerimize ne düşerse yaparız’ açıklamalarında bulundu. Sofuoğlu’nun vekil olduktan sonra Sakaryaspor için bir girişimi olmadan Afyon’a gitmesi taraftarlar tarafından hoş karşılanmadı. Taraftarlar sosyal medya üzerindeki paylaşımlarında Kenan Sofuoğlu’nu etiketleyip seçimden önce verdiği sözleri hatırlattı.

MERSİN’E GELMEDİ

Öte yandan seçim sürecinde Sakaryaspor’a destek olacağını açıklayan Sofuoğlu, 24 Haziran seçimlerinden kısa bir süre önce Mersin’de oynanan Spor Toto 2.Lig Play-Off Final mücadelesine de gelmemişti. Temsilcimiz Sakaryaspor müsabakadan 2-1 mağlup ayrılmış, rakibimiz Afyon’un bütün mevcut ve aday vekilleri stadyumda yerini alırken Sakarya protokolü ise Sakaryaspor’u sahipsiz bırakmıştı. Karşılaşma sonrası taraftarlar takımı yalnız bıraktıkları için milletvekillerine veryansın etmiş fakat Sofuoğlu daha resmi olarak vekil olmadığı için pek eleştirilmemişti. Sofuoğlu’nun Sakaryaspor’a olan ilgisizliği maalesef seçildikten sonra da devam etti.

AKŞAM HABERLERİ GAZETESİ / İsmail Erken

Yorumlar (0)