banner212

banner211

İsmail Ertekin; 'Biz kolay maç kazanamayız''

Teknik Direktör İsmail Ertekin, kadro yapısı itibariyle ligde kolay maç kazanamayacaklarını söyledi. Ertekin, “Her maçımız zor geçecek. Mücadele etmeden maç kazanılmıyor. İnşallah bu mücadelemizi sezon sonun kadar sürdüreceğiz” dedi.

Sakaryaspor 20.02.2019, 17:54 20.02.2019, 17:56 UTKU KAYNAR
İsmail Ertekin; 'Biz kolay maç kazanamayız''
banner218

DERS ALDIK

Teknik Direktör İsmail Ertekin Rüstemler Tesisleri’nde haftalık toplantısını gerçekleştirdi. Manisa maçının ders niteliğinde olduğunun altını çizen Ertekin, “Kağıt üzerinde baktığımızda rahat kazanabileceğimiz bir maç gibi görünen mücadele oldukça ilginç geçti. Ligin ilk yarısında oynadığımız Manisaspor maçının bir benzerini oynamış gibi olduk. Ters giden bir mücadeleyi toparlayarak kazandık. Bu tür olayları bir daha yaşamamamız için gereken önlemleri almak zorundayız. Ders niteliğinde bir karşılaşma oldu ve biz de gereken dersi aldığımızı sanıyorum” dedi.

KOLAY KAZANAMAYIZ

Sakaryaspor’u şampiyonluk yarışında zorlu haftaların beklediğinin altını çizen Ertekin, “Sakaryaspor kadro yapısı itibariyle bu ligde kolay maç kazanamaz. Rakipler ne olursa olsun kolay kazanabileceğimiz maç yok. Mücadele etmek zorundayız. Mücadele ettiğimi sürecede zorlansak ta sezon sonu hedefimize ulaşacağız.  Şuan ki ortamda bizi etk engelleyecek şey sakatlıklar ve cezalılardır. Yeter ki eksikler olmadan devam edelim ” dedi.

SAKATLAR VE CEZALILAR

Ertekin, “Ligin ikinci yarısına başladığımızdan beri ilk yarıdaki 11’i sakatlıklar ve cezalar yüzünden bir türlü bir arada tutamadık. Bu zor bir durum ve bunun taraftarlarımız ve basın tarafından kabullenilmesi bizi mutlu ediyor. Oluşmuş bir kadrodaki eksiklikler bizim oyunumuza etki ediyor. Bu etkiden dolayı yaşanan bir olumsuzluk olsa da bunu eksik oyuncularımızın kadroya dönmesiyle aşacağımızı düşünüyorum” dedi.

HAKEM KARARLARI

Hakemlerin verdiği yanış kararlara da değinen Ertekin, “Oynadığımız tüm maçlarda hakemlerin verdiği kararlar bizi mutlu etmiyor. Ligin geneline baktığımızda rakiplerimizin lehine verilen kararlar bize geldiğinde hep aleyhimize dönüyor. Bizim tek isteğimiz hakemlerin standart kararlarını vermeleri. Bizi tek engelleyecek şey sakatlıklar ve cezalar. Yeter ki eksikler olmadan devam etmek” dedi

banner220
Yorumlar (0)