banner212

banner211

İsmail Ertekin; " Mücadele ederek kazanacağız"

Sakaryaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, dün Rüstemler Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında geçtiğimiz hafta oynanan Niğde karşılaşmasını ve hafta sonu oyananacak olan Amed Sportif müsabakalarını değerlendirdi.

Sakaryaspor 10.10.2018, 18:30 11.10.2018, 10:22 UTKU KAYNAR
İsmail Ertekin; " Mücadele ederek kazanacağız"

Sakaryaspor'un yüksek pas oranı ile oynayacak bir kadroya sahip olduğunu fakat zeminin iç sahada buna pek müsaade etmediğini belirten İsmail Ertekin; " Bu takım pas oyununu becerebilir ama mücadele etmezseniz istediğiniz kadar pas yapın bir yere varmaz" dedi.

İsmail Ertekin; "Mücadele anlamında çok üstündük. 10-15 Dakika bocaladık belki ama sonrasında genel anlamda üstünlüğümüzü kurduk. Çok pozisyona girdik ama değerlendiremedik. Maç öncesi futbolu pas oyunundan ziyade mücadelenin ön planda olduğu bir oyun istediğimizi söyledik. Oyuncularımızda bun uydular ve 90 dakikada iyi mücadele ettiler. Oyuncularımızdan beklentilerimize cevap aldık. İnşallah bu mücadele ruhu bu haftaya da yansır.Çünkü önümüzdeki haftalarda da bu mücadeleye devam etmememiz gerekiyor" dedi.

Basın mensuplarının göreve gelişi ile takımda nasıl bir değişim oluştuğu yönündeki sorulara Ertekin; " Benim elimde sihirli değnek yok. Ben maç kazanılması için neler yapmaları gerektiğini anlatıyorum. Ben burada yol göstericiyim. Oyuncular doğru tepki verdiler bizim gösterdiğimiz yoldan gittiler. Sonunda iyi bir netice çıktı. Gösterdiğimiz yolun doğru olduğu ortaya çıktı.Bundan iyi yönde faydalandık. Takımın mücadele gücü yüzde yüz değil ama yüzde atmışlara kadar çıktığına inanıyorum.Bizler söyledik oyuncular yaptılar. İnşallah bu tablo bir maçlık değildir. Bundan sonrada devam eder.Esas sorun burada.Birikmiş enerji tek maçla mı yetineceğiz. Yoksa Cumartesi günkü maçta devamlılık arz edecek mi. Devam eder ve kazanırsak Sakaryaspor bir kez daha biz bu ligde varız der. Önümüzde 8 gün içerisinde oynayacağımız zorlu bir periyod var bu 3 maçta da gereken mücadeleyi verirsek doğru yerlere geliriz" şeklinde cevap verdi.

HER MAÇIN BİR HİKAYESİ VAR

Kazanan ilk 11 üzerinde sürekli durup durmayacağı yönündeki sorular üzerine tecrübeli teknik adam ; Her maçın bir hikayesi var. Her maçta aynı 11'de olabilir farklı 11'de olabilir. Buna genelde rakibe göre belirliyoruz. Kazanacak 11'i bulmaya çalışıyoruz. Her hafta kadro değişmesi gerekiyorsa değişiyor. Bu rakip analizindeki raporlara bağlı. Kişilerden ziyade takım olarak bir bütün olmamız gerekiyor. Bizim için önemli olan takım içindeki unsurları doğru olarak planlamak.

AMED MAÇI ÇIKIŞ MAÇIMIZ

Teknik Direktör İsmail Ertekin; Cumartesi günü oynanacak olan Amed Sportif maçının önemine değinerek; "Şuanda bir geçiş dönemindeyiz. Cumartesi günü oynayacağımız Amed maçı çok önemli. Cumartesi'de iyi bir mücadele ve 3 puan ile geçebilirsek. Hedefimiz daha iyi ortaya çıkacak. O zaman çok daha istekli ve arzulu olacağız. İşler kötü giderse de eyvah bittik deme lüksümüz yok. Şuan için en önemli soru Niğde maçındaki mücadeleyi sürdürebilecek miyiz" ifadelerini kullandı.

TARAFTARA TEŞEKKÜR

Yeşil Siyahlı taraftarların desteğine büyük önem verdiğini dile getiren Ertekin; "Ben bu taraftarın karşısında rakip olarak da bulundum ve taraftarın rakip üzerinde nasıl bir baskı kurduğunu iyi bilenlerdenim. Niğde maçında taraftarımızın sayısı çok fazla değildi ama maça gelen taraftarlar bizi maçın başından sonuna kadar desteklediler bizi. Bu yüzden gerçekten galibiyette büyük rol oynadılar. Fakat Sakaryaspor taraftarı bu kadar az değil. Ben önümüzdeki Amed maçında taraftarın daha fazla ilgi göstereceğine inanıyorum" dedi.

Yorumlar (0)