banner212

banner211

İsmail Gürses hesap verdi

Sakaryaspor kulüp başkanı İsmail Gürses dün bir basın toplantısı düzenleyerek 2 yıllık görev süresince yaptıkları ve yapamadıkları hakkında kamuoyuna bilgiler verdi. Gürses" Ben güçsüz falan değilim güvendiğim insanlar tarafından kandırılmaktan yoruldum" dedi.

Sakaryaspor 13.06.2018, 18:54 13.06.2018, 19:15 UTKU KAYNAR
İsmail Gürses hesap verdi

Sakaryaspor kulüp başkanı İsmail Gürses dün bir basın toplantısı düzenleyerek 2 yıllık görev süresince yaptıkları ve yapamadıkları hakkında kamuoyuna bilgiler verdi. Gürses" Ben güçsüz falan değilim güvendiğim insanlar tarafından kandırılmaktan yoruldum" dedi.

17 Haziran'da gerçekleşecek Sakaryaspor Olağan Genel Kurulu öncesinde kulüp başkanı İsmail Gürses, başkan vekili Halit Evin ve yönetim kurulu üyelerini yanına alarak basın mensuplarının karşısına geçti. Rüstemler Tesislerinde gerçekleştirilen basın toplantısında Gürses, 2 yıllık süreçte mali konulardan takım içinde yaşanan sorunlara kadar bir çok soruna değindi.

KANDIRILDIM

Sakaryaspor Başkanı Gürses, geçtiğimiz sezon yönetimde görev alan arkadaşlarının söz verip yapmadıklarını anlattı. Kulübe bağış yapan bir yöneticinin daha sonrasında çeklerin iptali için mahkemeye verdiğini söyleyen Gürses, “ Bir başka isim deplasman masrafını ödeyecekti, sonra haciz geldi” dedi. Gürses, sürece dair yaşananlara başka örnekler de verdi. Gürses ; "Kaybettikten sonra anlıyorsunuz, elinizden kayıp gittikten sonra. Ben güçsüz falan değilim, güçsüz bir adam değilim, sadece yorgunum, güvendiğim insanlar tarafından kandırılmaktan, yanılmaktan yoruldum. Kocaman kalabalıklar içinde kendimi hep yalnız bitkin ve çaresiz hissettim" dedi.

BİLEREK YAPTILAR

Özellikle ligin son bölümlerinde para konusunda isyan çıkarak futbolculara da göndermelerde bulunan Başkan İsmail Gürses;  Zaman zaman kaba konuşuyorum ama mesleğim avukatlık ben mahkemelerde de böyle konuşuyorum ben, dilimin kemiği yoktur. Futbolcularla 19 Ocak'ta kahvaltı yapmışız. Para pul işini aştık sezon sonuna kadar para istemeyeceğiz diye basında demeç vermişiz. Buda yetmemiş 9 Mayıs tarihinde futbolculara ödeme yaptıktan sonra Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu idmana gelip paranız bende dedi, şampiyon olamazsanız da Sakaryaspor'da kimse de paranız kalmaz demesine rağmen yaptıkları ortada." ifadelerini kullandı.

Beykan Şimşek ve Batuhan Karadeniz hakkında da konuşan Gürses,” Beykan’ı devre arası gönderecektim, ama Engin hoca kefil oldu. Beykan efendi seyircisiz maçta gördüğü kartla 4 maç ceza aldı. Batuhan ise Bandırma maçında golden sonra küfür ediyor. Gümüşhane maçında öndesin, dakika 87 tribünler Batuhan diye bağırıyor ve oyuna girip ikinci sarıyı görüyorsun. Ben bunun kasıtlı olduğunu düşünüyorum. Sineye çektik. Bir şey demedik” ifadelerini kullandı.

VERGİ VE SGK BORCULARI ÖDEDİK

Görevde oldukları son 2 yıllık süreçte vergilerle ilgili bütün borçları yapılandırma yaparak son 2 ay hariç düzenli olarak ödediklerini söyleyen Başkan İsmail Gürses;" Sadece transferler, takıma olan ödemeler olarak düşünmeyin göreve geldiğimiz günden beri 4 Milyon 500 Bin TL aşkın bir vergi ve SGK borcu ödemesi yaptık" dedi.

Gürses konuşmasının son bölümlerinde yeşil siyahlı taraftarlara seslenerek; Taraftarlarımız sakın kaybettiğimizi düşünmesinler. Şampiyon olamadık, önemli olan yeşil-siyah. İnanan bir gün mutlak kazanır diyorum. Bu saatten sonra arkamızdan konuşulacaktır. Yılmadık, yılmayacağız. Güçlü insanlar böyle zorlu ve sıkıntılarla sınanırlar. " ifadelerini kullandı.

ADAY DEĞİLİM DEMEDİ

Sakaryaspor kulüp başkanı İsmail Gürses basın toplantısı sonunda gazetecilerin 17 Haziran'da yapılacak genel kurulda aday olup olmayacağı yönündeki sorularına net cevap vermekten kaçındı.

Gürses; adayım veya aday değilim diye bir açıklama şuan yapamam derken başkan vekili Halit Evin'nin "Bu yönetim artık çok yoruldu" sözleri ikili arasındaki fikir ayrılığını özetler gibiydi.

SENİN BORÇLARINI ÖDÜYORUZ

Sakaryaspor eski başkanı Selahattin Aydın'nın geçtiğimiz gün yaptığı basın toplantısında yaptığı "Borçlar açıklansın" çağrısına da değinen İsmail Gürses; Biz kendisinin çok övündüğü Süper Lig zamanında yaptığı borçları ödüyoruz" dedi.

Selahattin Aydın'nın kulübü bakkal defteri devreder gibi devrettiğine değinen İsmail Gürses, “Gelelim Selahattin Aydın’a. Ne demişti bu arkadaş, çıksın borçları açıklasın. Kulüp evrakları teslim alınırken ortada yoksunuz, yeni stat açılışına ve hiçbir maça gelmiyorsunuz, şimdi çıkmış borçları açıkla diyorsun. O çok övündüğün dönemden kalan, Süper Ligden kalan borçları ödüyor bu şehir. Kulüp Kayyuma kalsın diyorsunuz. Biz buradan maaş almıyoruz. Biz babamızın parasıyla da iş yapmıyoruz. Benim oğlum kızım avukat onlara avukatlık parası ödetmiyorum. Düzceli başkan istemiyoruz. Artık yeter, çekil köşene” diyerek sert çıktı.

ENGİN KORUKIR'A ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Başkan İsmail Gürses yaptığı toplantının büyük bölümünde Sakaryaspor'un teknik direktörü Engin Korukır'a ateş püskürdü.  Osman Özdemir’e teşekkür eden ve helallik isteyen Gürses, Korukır konusunda hata yaptığını söyledi.,

Gürses, Korukır'ın 110 Bin TL alacağı için Türkiye Futbol Federasyonuna başvurduğunu söyleyen Başkan İsmail Gürses;  “Çokça uyarılmama rağmen bunu yaptım. Alınan sonuçlardan sonra görevine son vermemek çok büyük bir hataydı. Engin Korukır geldiğinden beri oynanan hangi maçta futbolcuların saha kenarında ısındığını gördünüz. Fethiye maçında iki kez kulübeye telefon ettim bunun için. Hocamız alınan kötü sonuçlara rağmen hep parayı konuştu” dedi.

Gürses teknik heyeti play-off sürecinde yaşananlardan da sorumlu tutarak; " Engin Korukır Beykan'a kefil benim dedi. Bütün sorumluluğu bende göndermiyorum dedi.Bandırma ile 5-1'lik maçı oynayacağız, inanın bana yenildiğimiz zaman play-off'ta hangi takımla eşleşeceğimizi bile ön göremediler.Bandırma ile oynayabileceğimiz ihtimalini ön göremediler. Ön göremedikleri gibi 4-1 galipsiniz final yüzde 90, dinlendirme yapıyorsanız Beykan neden sahada? Maçın 87. dakikasında tribünler 'Batuhan' diye bağırıyorlar, oyuna girdikten sonra gördüğü ikinci sarı kartında kasıtlı gördüğünü düşünüyorum. Sineye çektik, keşke dedim ya insanlar keşkeleri daima hep sonradan diyor" şeklinde konuştu

Yorumlar (0)