banner212

banner211

İsmail Gürses, Sakaryaspor için konuştu

Bir süreden beri adı Mayıs ayında yapılacak olan kongre de Sakaryaspor Başkanlığı için geçen İsmail Gürses ilk kez Medyabardan Raif Ugan'a konuştu.

Sakaryaspor 04.05.2016, 13:52 04.05.2016, 14:31
İsmail Gürses, Sakaryaspor için konuştu
banner218
 Bir süreden beri adı Mayıs ayında yapılacak olan kongre de Sakaryaspor Başkanlığı için geçen  İsmail Gürses ilk kez Medyabardan Raif Ugan'a konuştu.Gürses yönetim için bir hazırlık içinde olduklarını doğrularken,belli şartları yerine getirebilmeleri halinde bir liste yapacaklarını o listede düşünülenin eş başkanlık olduğunu da sözlerine ekledi.

    Sakaryaspoır'un 14 Mayıs'ta yapılacak olan kongresi öncesi bazı isimler ön plana çıkmaya başladı.Bu isimlerden biriside Sakaryaspor eski başkanlarından Avukat İsmail Gürses.Medyabar.com'dan Raif Ugan,Gürses ile bir araya geldi ve merak edilenleri sordu.Gürses Mayıs ayındaki kongre için bir çalışma içinde olduklarını doğrularken,henüz somut bir durumun oluşmadığının da altını çizdi.

 Vergi borçlarını yapılandırmadan bu işin içine girmeyiz

İsmail Gürses, Sakaryaspor için en önemli sorunun vergi borçları olduğunun altını çizerken,bu borçları yapılandırmadan Sakaryaspoır yönetimi için bir liste çıkarmayacaklarını ve şu andaki çalışmalarınını bu borçları yapılandırmak ile ilgili olduğunu ifade ederek şöyle konuştu,''İlk önceliğimiz vergi borçları.Çünkü bu borçla sağlıklı bir yönetim yapamayız.Zira  bu borç demokles'in kılıcı gibi duruyor.Bizim düşüncemiz yeni Stada bir sponsor bulmak.Buradan yapılacak olan anlaşmanın şartlarını da direk olarak vergi borçlarına bağlamak.Bu gelirlede vergi borçları ödenir.Gelecek yönetimde kendi işine konsantre olur.Kaynak yaratır.Zaten benim başkanlık için belli şartların yerine gelmesi lazım diyerek kastettiğim de bu.Bu anlamda bazı firmalarla görüşmelerimiz oluyor.Eğer bu anlamda bir yol katedebilirsek,sağlıklı bir yönetim oluşturabiliriz.Zaten bunu başaramazsak bu işin içinde olmayız.Görüşmelerimiz sürüyor.

  Sadece kendi dönemi değil

Ben bu işi yaşayanlardanım.Benimde Halit Evininde Sakaryaspor'un vergi borcu nedeniyle Vergi dairesine ödediği rakamlar ortada.Bunun yarın olmayacağı yada bir başka dönem nedeni ile olmayacağının garantisi yok.O nedenle vergi borçlarının yapılandırılması çok önemli.Takım için kaynağı buluruz.

Benim başkan olmak gibi derdim yok eş başkanlık düşünülüyor

 Benim bu saatten sonra lay laylomla reklamla işim olmaz.Burada derdim benim Sakaryaspor Başknaı olmam değil.Zaten kafamızdaki modelde eş başkanlık geçiyor.Bir çok isim var.Ama benim olduğum yerde Halit Evin,Halit Evin'İn olduğu yerde ben olurum.İtsanbuldada Erkan Pizrenli gibi çok değerli isimler var.O nedenle önemli olan başkanlık değil.Biz kendi aramızı da takım için gerekli bütçeyi oluştururuz.Herkes elini cebine atar bunda sorun yok.


Bu Hafta bir araya geliriz

Arkadaşlarımız ile bu hafta sonunda bir araya geleceğiz.Gelişmeleri değerlendireceğiz.Erkan Pizrenli'nin bir yakınının cenazsi nedeni ilr bir araya gelemedik.Bu hafta içinde İstanbul da bir görüşmemiz olacak .Bu görüşmede bir çok konu dahada netleşir.

  
Zeki Başkan her zaman bir agbi gibi işin içinde olmalıdır

 Zeki Toçoğlu Bu şehrin Büyükşehir Belediye Başkanıdır.En önemlisi de  bu şehrin agbisidir. Dolayısıyla onun destekleri ve agbiliği bizim için önemli.Alt yapı içinde çok önemli destekleri vardır.Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Sakaryaspor'a destek verecektir diye düşünüyoruz.

 
Benim oluğum yerde menejerler olamaz

 Bunları konuşmak için henüz erken belki ama,benim olduğum yerde menejerler olamaz.Bu iş ekip işi,ve en önmelisi benim gördüğüm en önemli eksiklik alt yapıdan A takıma takviye konusu .U 19'ların başarısı ortada.Bu isimlerde Sakaryaspor'a kazandırmalıyız 


Macera Peşinde olmamak lazım

  Yeni Stad Sakaryaspor'a devredilecek.Devredilecek devredilmesine de; Sakaryaspor her ay bu Stat için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne kira ödeyecek.Buda eaz 100 Bin Tl olur.Dolayısı ile üzerinde çalışılması hesap kitap yapılması gereken bir çok parametre var.

Yorumlar (1)
Özcan akın 7 yıl önce
Siz kendiniz menejersiniz zaten sizin olduğunuz yerde menejer niye olsun?