banner212

banner211

İspanya'da Türkiye'deki sıcaklığı bulamadım

Sakaryaspor'un yardımcı antrenörü Aurelio: Türk insanını ve Türkiye'yi çok beğendim, çok seviyorum. Türk insanı her konuda bana çok destek verdi onun için Türkiye'yi evim gibi hissediyorum, ailem de çok seviyor" dedi.

Sakaryaspor 28.11.2016, 11:02 28.11.2016, 12:03 UTKU KAYNAR
İspanya'da Türkiye'deki sıcaklığı bulamadım
banner218
 Türkiye'de 9 sezon profesyonel futbol oynayan ve şu an Spor Toto 3. Lig 3. Grup ekiplerinden Sakaryaspor'da teknik direktör Tuncay Şanlı'nın yardımcılığını yapan Mehmet Aurelio, Türkiye'de bulunmaktan memnun olduğunu belirtti.

Türkiye kariyerine 2001 yılında transfer olduğu Trabzonspor'da başlayan Aurelio, 2003-2008 yıllarında Fenerbahçe'de 2010-2012 yıllarında ise Beşiktaş formasını terletti.

37 kez A Milli Takım formasını giyen ve 3 gol atan Aurelio, futbol kariyerini noktaladıktan sonra Kasımpaşa ve Göztepe'de Önder Özen'in yardımcılığını yaparak antrenörlüğe adım attı. Aurelio, daha sonra istifa eden Önder Özen'in yerine geçen sezon Göztepe'nin teknik direktörü oldu.

Tuncay Şanlı'nın profesyonel futbol kariyerine başladığı Spor Toto 3. Lig 3. Grup ekiplerinden Sakaryaspor'a teknik direktör olmasıyla yardımcı antrenörlüğe getirilen Aurelio, takımın başarısı için mücadele ediyor.

- "Türk insanını ve Türkiye'yi çok seviyorum"

Mehmet Aurelio, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun zamandır Türkiye'de çalıştığını, her zaman burada çalışmak ve yaşamak istediğini söyledi.

Eşi ve çocuklarının Türkiye'yi çok sevdiğini ve mutlu olduğunu belirten Aurelio, ailesinin önümüzdeki ay Türkiye'ye geleceğini kaydetti.

Aurelio, Türkiye macerasına 2001 yılında Trabzonspor'da başladığını anımsatarak, "2 sene orada oynadım sonra Fenerbahçe'ye gittim. Fenerbahçe'de 5 sene oynadım. Türk insanını ve Türkiye'yi çok beğendim, çok seviyorum. Daha sonra milli takımda oynamaya başladım. Türk insanı her konuda bana çok destek verdi onun için Türkiye'yi evim gibi hissediyorum, çok seviyorum, ailem de çok seviyor." diye konuştu.

Daha sonra İspanya'ya gittiğini ve 2 sezon Real Betis'te forma giydiğini dile getiren Aurelio, "Ama orada aynı Türkiye'deki gibi hissetmedim, Türkiye'deki sıcaklığı bulamadım. Sonra menajerimle konuştum ve tekrar Türkiye'ye gelmek istediğimi söyledim ve Beşiktaş'ta iki sene oynadım. Uzun zamandır buradayım inşallah uzun zaman burada kalacağım öyle hissediyorum." dedi.

- "İnşallah Sakaryaspor başarılı olacak"

Aurelio, antrenörlük hayatına Önder Özen ile Kasımpaşa ve Göztepe'de yardımcı antrenör olarak başladığını dile getirerek, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Antrenör Lisansı Kursuna katıldığını kaydetti.

Tuncay Şanlı'nın kendisiyle konuştuğunu ve Sakaryaspor'un projelerinden bahsettiğini ifade eden Aurelio, "Projeyi çok beğendim ve çalışmaya başladım, çok güzel, çok memnunum. İnşallah Sakaryaspor başarılı olacak. Seneye Pro Lisans başvurusu yapacağım. Tuncay ve Muhammet hocayla çalışmaktan çok memnunum." dedi.

Şu an tek hedeflerinin Sakaryaspor'u bir üst lige çıkarmak olduğunu belirten Aurelio, uzun bir yolları olduğunu ama yavaş yavaş bu hedefi gerçekleştireceklerini vurguladı.

Aurelio, bu hedef doğrultusunda önlerindeki maçları kazanarak, liderliği en kısa sürede ele geçirmeyi istediklerini kaydetti.

Şanlı ile uzun zamandır tanıştıklarını, Fenerbahçe ve milli takımda beraber oynadıklarını belirten Aurelio, "Bana göre büyük bir insan, çok seviyorum, çok temiz bir kalbi var. Sakaryaspor'a başladığı için çok sevindim. Çok temiz bir kalbi var. Tuncay hocamla uzun ve açık yoldayız, çok güzel işler yapacak Sakaryaspor'da." dedi.

- "Hemen kabul ettim"

Aurelio, Fenerbahçe'de oynarken yabancı kontenjan sıkıntısı olduğunu ve kendisine Türkiye vatandaşlığı teklif edildiğini anlatarak, "Hemen kabul ettim sonra bir teklif daha geldi milli takımda oynamak için o zaman çok sevindim ve kabul ettim. Çok güzel oldu çok sevindim. Milli takım benim için çok güzel oldu oynarken." dedi. 

Yorumlar (0)