Kadroyu kim kurdu ?

Sakaryaspor’un Altay karşısında aldığı mağlubiyet, yediği goller iyileri, kötüleri bir kez daha gösterdi ki transfer politikasında yapılan hatalar devre arasına kadar bize daha çok hoca göndertir. Neden mi  ? Klasiktir Türk futbolunda hatalar ve kötü sonuçlar en kısa yoldan teknik adamlara fatura edilir.

Sakaryaspor 30.10.2022, 22:11 31.10.2022, 12:52 SporExpres
Kadroyu kim kurdu ?

Sakaryaspor’un Altay karşısında aldığı mağlubiyet, yediği goller iyileri, kötüleri bir kez daha gösterdi ki transfer politikasında yapılan hatalar devre arasına kadar pratikte olmasada kağıt üzerinde bize daha çok hoca götürür getirir. Neden mi  ? Klasiktir Türk futbolunda hatalar ve kötü sonuçlar en kısa yoldan teknik adamlara fatura edilirde ondan.

SAHİ KİM KURDU ?

Zira biraz olaylara pozitif bakmak isteyenler dahi Altay maçı sonrası hoca ne yapsın kadro yetersiz demeye başlamış. Peki İlker Püren elindeki kadro ? Peki o kadroyu Püren mi kurmuştu ? Peki gerçekten kim kurdu bu kadroyu ? Kadroyu yapanlar hazır devre arasına biraz daha varken kendilerini biraz sorgulasın. Kasongo golleri atarken ben aldım demek kolay, ya diğerleri… (Geçmişte örnekleri çok Martinez iyi iken herkez ben buldum diye geziniyordu ortada, Yakın tarihe gelirsek Coşkun Yılmaz'ı ben keşfettim diyenler cabası )

Altay karşısında bir kez daha gördük ki; yenilen goller her ne kadar onun kaptırdığı toplarla başlasa da, Nalepa yerli yabancı ayırt etmeden aldığımız doğru isimlerden biri, Yine attığı golleri kenara bırakıp sadece sakatlanıp oyundan çıktıktan sonraki çaresizliğe bakınca görülüyor ki Kabongo nadir doğru transferlerden biri. Saydığım bu iki isim dışındakilerin geri kalan 11 maçtaki performansları ile neredeyse tamamı ya sınıfta kaldı ya beklentinin uzağında... 

HATA ÜSTÜNE HATA

Çağlayan, Samsun maçı ile başlayan harika! katkılarına bu maçta da 2 golde de bariz hataları ile devam etti,  Donkor bir var bir yok performanslarına devam ediyor, Eyüp maçının ardından bu maçta da gollerde yine hatalıydı. Sol beklerimizi, sağ beklerimizi ismen saymıyorum bile. Kanat oyuncularımızı yine savunma kanatları gibi ismen değinmiyorum bile. Bir anket yapılsa bu kadrodan Sakaryaspor’a kimi transfer ederdiniz diye eminim çoğu oy dahi alamaz. 11 Hafta geride kalmış bi faydasını görmediğimiz Kravets ve Miloseviç ikilisinin ise bir sakatlık bahanesidir gidiyor. Hadi hayırlısı belki bir dönerler pir dönerler

HEDEF LİGDE KALMAKSA

Evet tüm bunlara rağmen ligin kalan haftalarında geride kalan 11 haftaya benzer sonuçlara sahne olacağını düşünüyorum. Yani 12-15 bandında toplayacağımız puan (İnşallah üstü olur. 12 altı büyük sıkıntı demek) devre arasında hem bizim hem de rakiplerin yapacağı hamleler kaderimizi çizer.

Ligde kalmanın en kestirme yolu play-off kovalamak. Çünkü küme düşme ile play-off kalma arasında çok büyük bir makas olacağını düşünmüyorum. Bu sezon 7’inci takımda play-off oynayacağından maksimum 6-7 (Tıpkı geçen sezon olduğu gibi) Buda demek oluyor ki play-off gözümüzü dikip ona göre hareket etmezsek  ‘’Aman ligde kalalım yeter’’ hedefine de ulaşmamız riske girebilir.

Yorumlar (5)
Sakarya 2 yıl önce
Hüsamettin tut welori İngiliz bırakın Allah aşkına bunlar topcuysa ben messiyi
Hasan5454 2 yıl önce
Hüsamettin wolery banza gönder.Scout ekibinin keşfi banza mi?gidin bakın Keçiören ve tuzlaspor yabancıların bakın nasıl keşfetmiş,alma bana sakat yabancı alma,kravest milosevic bedava para ortada yok,yerli alın ozaman almak için yabancı alma, Boluspor yabancıları nasıl Adanaspor nasıl bir incele, scout ekibin yok ve yetersiz alınanlar belli ediyor.Bu sene işimiz çok zor Kocaelispor vakası yaşamayalım,tedbir alın.Forvet sağ bek sol bek kesin şart,ortasaha çok kırılgan güçlü bir oğuz kocabal modeli şart yoksa düşme tehlikesi yasariz
Sakarya Kaynarcali 2 yıl önce
Sakarya spor kolay goller yiyor ara transferde kaleci ve 2 tane stoper ayrica forvete kasongoya top tasiyacak suratli sağ ve sol kanat futbolculari alinabilirse inşaAllah sakarya spor ligde kalir cunku takim kolay gol yiyor ayrica forvete kasongoya top tasinamiyor inşaAllah yonetim devre arasi gereken transferleri yapar
Sakarya Sevdalısı 2 yıl önce
Sakaryasporun puan tablosunda üstünde ve altında bulunan tüm takımların kadroları maalesef bizden iyi , bir süre sonra toparlanmaları mümkün olabilir fakat bizim kadro gerçekten çok yetersiz. Ve muhtemelen haftalar içerisinde daha da alt sıralara düşmemiz kaçınılmaz. Bu gibi durumlarda en kolay ve yumuşak çözüm hocayı değiştirmektir ki İ. Püren zaten başından getirilmemesi gereken bir kişi idi. Şimdi başarısızlık devam ediyor, 2. Ceza da hocaya mı kesilecek! Bunları başından itibaren göremeyen ya da görüp anlayamayan ya da görüp, anlayıp birşey yapamayan yönetim benim kanaatimce en büyük sorumludur.
Üzgün Ümitsiz 2 yıl önce
Milosevic, Kravets emekli.
Oğuz, Hüsamettin, Çağlayan, Serkan, Hurşit, Ozan, Burak bir alt ligin futbolcuları.
Woolery futbolcu mu, bilmiyorum.