Kaptan soruları yanıtladı

Kaptan Oğuz Çalışkan, Instagram canlı yayınında önemli açıklamalar yaptı. Şampiyonluğa inancı tam olduklarını belirten Kaptan Oğuz, kariyerine de Sakaryaspor’da devam etmek istediğini söyledi.

Sakaryaspor 12.04.2020, 19:10 Erdem Yıldırım
Kaptan soruları yanıtladı

DEVAM ETMEK İSTERİM

İki sezondur Sakaryaspor forması giyen 32 yaşındaki tecrübeli kaleci Oğuz Çalışkan özellikle bu sezon gösterdiği performans ile yeşil-siyahlı taraftarların gönlünde taht kurmuştu. Canlı yayında taraftarların sorularını yanıtlayan Çalışkan kariyer planı ilgili bir soruya “Futbol hayatımı burada devam ettirmek istiyorum. Tabi bana öyle bir teklif gelirse. Nasip 32 yaşındayım kariyerimi bu şehirde sürdürmek isterim. Hayırlısı ile kalan maçları bir tamamlayalım hedefe ulaşalım. Ondan sonra yönetimden bu yönde teklif gelirse ben kalmak isterim’’ dedi.

BU BİR TAKIM OYUNU

Kaptan Oğuz Çalışkan, bireysel hatalardan kayıp edilen puanlarla ilgili gelen soru üzerine şöyle cevap verdi: “Futbolun içinde her zaman bireysel ve taktiksel hatalar olacaktır. Biz bir takım oyunu oynuyoruz. Birbirimizin açığımızı kapatmalıyız. Bunu en üst seviyede başarırsak başarıya ulaşırız. Ben takım arkadaşlarımın özverisine, mücadelesine kefilim. İyi bir takıma sahibiz’’ şeklinde konuştu.

EVDE ÇALIŞIYORUZ

Futbolu özlediğini belirten Oğuz Çalışkan, “Şu an Türk Milleti olarak zor günler geçiriyoruz elbette bu futboldan daha önemli ama sahaları özlediğimi söyleyebilirim. Evde bireysel çalışmalar yapıyoruz. Fakat bu yeterli olmayacaktır. Antrenmanlar başladığından eksiklerimizi kapatacağız. Ama önce ülkenin içinde bulunduğu durumu en iyi şekilde atlatmamız gerekiyor. Sonrasında çalışmak form tutmak kolay.”

LUİS MARTİNEZ

Sakaryaspor’un geçmiş yıllarda Süper Lig’de formasını giyen kaleci Luis Martinez’i izlediğini ve çok beğendiğini belirten kaptan Oğuz Çalışkan, “Luis Martinez, Sakaryaspor’da iken ben Ankaragücü’nde altyapıdan yeni A Takıma çıkmıştım. O sezon ki performansının yanı sıra bir maçta kurtardığı harika bir penaltı vardı onu hiç unutmuyorum. İyi bir kalecydi” şeklinde konuştu.

BİZ İNANIYORUZ

Şampiyonluk ile ilgili soruları da yanıtlayan Oğuz Çalışkan, “Her şeyden önce nasip olmadı. İki finalin birinde bende vardım. Elimizden geleni yaptık olmadı. İnşallah bu sezon bir şekilde o şampiyonluğu yaşamak istiyoruz. Ligde bu sezon 20 puan geriden gelerek yarışa dahil olduk. Birincilik şansımız devam ediyor. Kısmet bakalım. Direkt olmasa da play-off grubundan bir şekilde 1.Lig’e çıkacağız. Takım içinde biz sürekli konuşuyoruz bunu. Herkes şampiyonluğa inanıyor. Güzel bir hava var. İnşallah bu sene taraftarımızın yüzünü güldüreceğiz’’ dedi.

TARAFTAR BÜYÜK GÜÇ

Takımın en büyük gücünün taraftar olduğuna değinen Oğuz Çalışkan, “Sakaryaspor’a gelmeden öncede Tatangalar’ın gücünü ve etkisini biliyordum. Buraya gelince birebir yaşadım. Olimpiyat’ta, Mersin’de ve Bursa’da on binler takımın peşinden gitti. Gerçi ben şu an evimizdeki stattaki atmosferi hiçbir şeye değişmem. Taraftarın desteği ile inanıyorum bu sene biz hedefe ulaşırız’’ dedi.     

Yorumlar (0)