banner212

banner211

Kenan Sofuoğlu yönetime sitem etti

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Sakaryaspor ve sponsorluk anlaşması için Yenigün Gazetesi'ne konuştu. Sofuoğlu sitem dolu açıklamasında önemli konulara değindi.

Sakaryaspor 30.01.2019, 12:27 30.01.2019, 13:16 UTKU KAYNAR
Kenan Sofuoğlu yönetime sitem etti

Kenan Sofuoğlu. “ Özellikle 3-4 haftadır neredeyse tüm işlerimi bırakarak Sakaryaspor ile uğraştım. Seçimlerden önce gençlerle buluştuğumda en büyük beklentileri Sakaryaspor’a destek olmamdı. Bende hep aynı sözü verdim kendilerine, elimden gelenin en iyisini yapacağım dedim. Seçildiğim günden beri de hep bu yönde çalıştım. Özellikle 3 haftadır da neredeyse çalmadığım kapı kalmadı. Tabiri caizse elimden gelenin fazlasını yaptım” dedi.

Dün BMC Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Sancak ile bir görüşme yaptıklarını dile getiren Sofuoğlu, “ Oradan da sponsorluk sözünü aldık. Sadece konuyu yönetim kurulundan geçirerek resmi süreci başlatacaklarını söyledi. Sadece Sakarayspor’a para verelim de kurtulalım değil, nasıl daha üst liglere taşırız mantığı ile uzun süreli bir anlaşma olacak. Çok güzel bir görüşme oldu” dedi.

Sofuoğlu, “ Birkaç haftadır yönetim ile de görüşüyorum. Eğer bir sponsor bulabilirsek bunun parayı çantaya koy getir gibi olmayacağını ve bir süre alacağını kendilerine söyledim. Bu resmi bir süreç olduğu için transfer zamanına yetişemeyebileceğini ifade ettim. Yöneticilere sizi yatırımı yapın belki bir ay içerisinde para hesaba geçer dedim. Bunu yönetim çok iyi biliyordu. Dün görüşmeden çıkar çıkmaz hala iki gün var ve net söz alındı dedim. Hemen yatırımı yapmaları gerektiğini bir ay içerisinde de paranın geleceğini söyledim. Yönetim zaten bunu biliyordu ve hazırdı. Ama gel gelelim ki dün bir teşekkür açıklaması beklerken sitem açıklaması yapmaları beni çok kırdı. Neredeyse onların yapması gereken her şeyi bana yaptırdılar. Bu kadar emek veren birini kırmaları hiç hoş değildi ben çok üzüldüm yönetimin paylaşımına. Ama biz işimize bakacağız. Sponsorluğun gelmesi için çalışmaya devam edeceğim. ” dedi.

SİTEM ETTİ

Milletvekili olarak tek işinin Sakaryaspor olmadığını da hatırlatan Kenan Sofuoğlu, “ Bir Dünya insanın benden beklentileri var. Çok şükür istenileni yaptım ve sponsoru da buldum Sakaryaspor’a bundan sonra süreci yönetmek yönetimin işi. Ben Sakaryaspor başkanı değilim. Benim uğraşmam gereken başkan işler de var. Dediğim gibi ben üzerime düşenin fazlasını yaptım” dedi.

Sponsorluk rakamının önünün açık olduğunu da söyleyen Sofuoğlu, “ Yönetim kurulundan çıkacak karar göre belli olacak. Ancak yönetimin talep ettiği rakamı karşılıyoruz. Sakaryaspor’u birinci lige taşıyacak yatırımı yapmak için çalıştık. Eğer ki lige çıkarsak daha büyük sponsorluklar da bulabiliriz. BMC de biz Sakarya’ya büyük yatırımlar yapıyoruz. Sakarya şehri gelişirken Sakaryaspor’un da gelişmesi gerekir diyerek gerekli yatırımı yapacaklarını söylediler. Bu şekilde anlaştık kendileri ile Yönetimin de daha akıllı ve dikkatli hareket etmesi gerekiyor. İnsanları kırarak değil. Emek veren insanları kırarak bir yere gelemezsiniz. Tribündeki üç beş tane insana bir şeyler söyleyip de hadi Kenan’a tezahürat yaptırın diyerek olmuyor bu işler. İnşallah bunu anlar ve hatalarından dönerler. Biz Sakaryaspor’un daha iyi yerlere gelmesi için bir şeyler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

KAYNAK: YENİGÜN GAZETESİ

Yorumlar (2)
Cefakar açık 5 yıl önce
Sen elinden geleni yaptın vekilim dediğin gibi kırmak yerine çözüm aramamaları enteresan be trübün olayındada çok haklısın üç beş kişiyi konuşturup kötü tezahüret yapıyorlar gel gelelim yeni nesil tatangalara veya kendini tatanga sananlara bilet almazlar kaçak girerler sonra klübe yardım bu zihniyet degişmedikçe bir şey de olacağı yok
İbrahim Sezer 5 yıl önce
Boşver bunlar boş işler Kenan bey. Siz daha önce de söylediğim gibi Sakarya'ya SpaceX benzeri bir proje kazandırmanın çalışmasını yapın. Emirlerimi unutalım