banner212

banner211

Kocaeli Birlik satışa çıkınca sosyal medya çalkalandı

Spor Toto 2.Lig ekiplerinden Kocaeli Birlikspor'un liglerdeki yarışma hakkını satışa çıkardığını açıklamasının ardından konu sosyaş medyada büyük ilgi gördü.

Sakaryaspor 17.06.2016, 16:26 17.06.2016, 16:42 UTKU KAYNAR
Kocaeli Birlik satışa çıkınca sosyal medya çalkalandı
banner218
 Spor Toto 2.Lig ekiplerinden Kocaeli Birlikspor'un liglerdeki yarışma hakkını satışa çıkardığını açıklamasının ardından konu sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Kocaeli Birlikspor'un satış kararı almasının ardından sosyal medyada adeta tam bir bilgi kirliliği yaşanıyor. Bir çok taraftar Sakaryaspor'un Kocaeli Birlikspor'un haklarını satın alıp 2.Lig'e çıkabileceği yönünde paylaşımlar yaparken SporExpres.com'a da konuyle ilgili bir çok soru geldi.

Şehir Değiştirmek Yasak

Uefa ve TFF Tarafından alınan kararlar neticesinde Türkiye'de hiç bir profesyonel futbol kulübü bulunduğu şehri değiştirme şansı bulunmuyor. Takımların isimleri renkleri ve amblemlerini belirli kurallar çerçevesinde değiştirlmesine izin verilsede şehir değişikliğine hiçbir sebeple izin verilmiyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Tescil Talimatında konu ile ilgili yeralan madde şu şekilde

2.Lig'de mücadele ediyorlar

Kocaeli Birlikspor Yönetim Kurulu, Spor Toto 2. Lig'deki yarışma hakkının bedeli karşılığında devredilmesi kararı aldı.Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Kocaeli Birlikspor Kulübü olarak futbol ligindeki yarışma haklarının bedeli karşılığında özel veya tüzel kişilere devri konusunda karar alındığı kaydedildi.

banner220
Yorumlar (1)
İslam arslan 6 yıl önce
Ihtiyacımız yok