Maliye Eski yöneticiler için kolları sıvadı

Vergi borçları imza yetkisi olan isimlerin malvarlığını tehdit ediyor.

Sakaryaspor 03.01.2012, 17:50
Maliye Eski yöneticiler için kolları sıvadı
Vergi borçları imza yetkisi olan isimlerin malvarlığını tehdit ediyor.

1995'ten buyana Sakaryaspor'da imza yetkisi olan tüm yöneticiler için Maliye malvarlığı beyanında bulunmasını istedi. Vergi borçları imza yetkisi olan isimlerin malvarlığını tehdit ediyor.

Malvarlıklarını istiyorMaliye, yeni çıkan kanun gereği Sakaryaspor'un vergi borcu nedeniyle kulüpte görev yapan eski yöneticiler dahil olmak üzere tüm imza yetkisi olan kişilerin malvarlıklarını istiyor. 1995'ten buyana kulüpte imza yetkisi olan yöneticiler malvarlığını ortaya koyacak. Bu yöneticileri tespit için Maliye'nin çalışmalara başladığı öğrenildi. Başta BELPAŞ olmak üzere Aziz Duran, Rıdvan Duran, Selahattin Aydın, Recep Hacıeyüpoğlu, Ömer Yazıcı, Bülent Yılmaz, İsmail Gürses ve birçok isim mal beyanında bulunacak.

Herkes tedirginMaliye'nin kanun gereği yapmış olduğu bu uygulama 1995'ten buyana imza yetkisiyle görev alan tüm isimleri tedirgin ediyor. Çünkü Sakaryaspor'un ödenmeyen vergi borçları şahsi malvarlıklarına dayandırılacak. 15 yıl içinde kulüpte görev alanların haricinde bundan sonrada takımın başına geçecek olan isimlerde aynı riski taşıyacak. Yeni yöneticiler kulübe ayak basmasıyla mal varlığını Maliye'ye bildirecek. Edinilen bilgilere göre bazı isimler Maliye'ye giderek mal beyanında bulundu

Yorumlar (0)