banner212

banner211

Murat Atçı'dan Başkan Aydın'a tepki

Sakaryaspor yöneticilerinden Murat Atçı, Sakaryaspor Kulüp Başkanı Selahattin Aydın'nın son günlerde basında çıkan açıklamalarına tepki gösterdi.

Sakaryaspor 17.04.2014, 16:20 17.04.2014, 16:31 UTKU KAYNAR
Murat Atçı'dan Başkan Aydın'a tepki
banner218
Sakaryaspor yöneticilerinden Murat Atçı, Sakaryaspor Kulüp Başkanı Selahattin Aydın'nın son günlerde basında çıkan açıklamalarına tepki gösterdi.

Murat ATÇI'nın yazılı açıklaması

 


Sakaryaspor’un bugün yaşadığı sportif başarısızlığın ve iflas sürecinin tek sorumlusu başkan
  Sn.Selahattin Aydın’dır. Ancak kendisi, hiçbir sorumluluğu yokmuş gibi hareket etmektedir.


      Sezon öncesinde bence Sakaryamız’da bir ilk yaşandı ve bugüne değin kulübümüzde görev yapmış birçok eski başkanımız ve yöneticilerimiz çok güzel bir birliktelik sağladılar.Bu birliktelikten de Sn.Selahattin Aydın’ın başkanlığı’ndaki yönetim oluştu. Ben de şahsım adına aldığım çağrıya olumlu cevap vererek yönetim listesine girdim.Aydın o süreçte  kendisi başkanlığı istemiştir.Bana zorla görev verdiler söylemi samimi olamaz.


     Yönetimin ilk toplantısında bizzat kendisi bana GENEL SEKRETERLİK  görevini verdi ben de kabul ederek görevi üstlendim.Zaman ilerledikçe Sn.Başkan kulübü tümüyle kendisi yönetme yolunu seçti.Toplantıların gündemini oluşturma,gelen giden evrakı öncelikle kontrol etme ve gereğini yapma,gelir- gider tablosunu takip etme işlerini yapmam engellendi.Oysa ki Kulübümüzün tüzüğüne göre,Başkan ve vekilinden sonra kulübü temsil yetkisi olan kişi Genel Sekreterdir.Düşürüldüğüm duruma tabii ki içerledim ancak Sakaryaspor’un menfaatlerini düşünerek istifa yolunu seçmedim.Zaman içersinde yaşanan yönetimsel sorunların aşılması umuduyla hareket ettim.


     Bunlar olurken Sn.Başkan,kulübü kapalı devre kendi başına yönetme tarzını daha da perçinleyerek bir İCRA kurulu oluşturdu.Tüzügümüzde böyle bir şey yoktur.Kulübün yönetiminde esasen Aş. yetkilidir diyecek hemen ama Sn.Muzaffer Güneş,Sn. Adnan Sipahi,Sn.Ergun Özkan’da AŞ. yönetiminde yokken mevcut İcra kuruluna girdiler.Ama ben kulübü temsilde 3.kişi iken 5 kişilik İcra Kuruluna dahil edilmedim.Bu icra kurulu oluşturulurken  ayda bir tüm yönetim Kurulu toplanacak ve icra Kurulu tüm yönetime hesap verecek denmişti.4 ayı aşkın bu yapılmadığına göre Sn.Başkan’ın bu kulübü tek başına yönetme yolunda olduğu iddiam çok açık biçimde doğrulanmaktadır.


           Sn.Başkan’ın uyguladığı yönetim tarzıyla ancak dışarıdan edinebildiğim bilgilere göre söylüyorum:Bu güne kadar kulübün kasasına 1.000.000 TL.den fazla para girmişken;son bir-iki ayda dahi Merkez belediye, Şenpiliç vs.yerlerden 200-300.000 bin Tl.para gelmişken bu para ÖNCELİKLE KULÜBÜN KAPANMAMASI İÇİN İFLAS DOSYALARINA harcanması gerekmez miydi? Ancak başkan bildiğim kadarıyla sırf kendisine ileride mali sorumluluk yüklenmesin düşüncesiyle Vergi ve Sigorta primlerini ödemiş.Para çoksa tabii ki Vergi ve Sigorta  borcu ödensin de kulüp kapandıktan sonra bu ödeneler kulübü yeniden yaşatabilecek mi

       Yazılı ve görsel medya da Oluşumcular diye tabir ettiği bizlerden toplanan paralar esasen taahhüt edilen rakamın üzerinde kulüp kasasına girmiştir.Elegant’ta yapılan toplantılarda  kendisine 330.000 Tl.para  taahhüt edilmişti. Bu para, ama 5 kişiden ama 10 kişiden kendisine sağlanmıştır.1.500.000 TL. rakamına göre söylüyorum; Eski yöneticilerin taahhüt ettiği rakamın üstünü kendisi Büyükşehir Belediyesi Merkez Belediyesi ve diğer kurum ve kuruluşlardan getirecekti. Bu noktayı ısrarla es geçip her seferinde isim vermeden oluşumcular diye insanları suçlamaya kalkışması  samimiyetsizlik ve nankörlüktür.


        Öte yandan Sn Başkan’ın “ ben takımımıza gençlerimize ödeme yaptım,onun için para kalmadı” açıklaması da gerçek dışıdır.Çünkü,takımın sadece 7 yada 9 maç başı ücretleri ödenmiştir.Buna göre 2/3 maç başı ücretleri yine hemen hemen primlerin tamamı ne yazık ki ödenmemiş durumdadır.

      Son olarak ifade etmek isterim ki;sezon başında oluşturulan güzel birlikteliği bozan parçalayan bizzat Başkan’ın kendisidir.Kendisinin 10-15 yıllık yol arkadaşı Sn.Yavuz Köprülüoğlu’nu dahi küstürüp istifasına yol açmıştır .

      Sakaryaspor’un  bugünkü tablosunun tek sorumlusunun kendisi ve hukuksuz icra kurulu olduğunu tekrardan vurguluyarak kamuoyuna saygılarımı sunarım.

MURAT ATÇI

Yorumlar (0)