banner212

banner211

MUSTAFA’NIN HAYALİ GERÇEK OLDU

7 Eylül Dünya Duchenne Farkındalık Günü nedeni ile DMD Hastası olan minik taraftar Mustafa Kol takımı ziyaret etti.

Sakaryaspor 04.09.2019, 22:05 04.09.2019, 22:10 UTKU KAYNAR
MUSTAFA’NIN HAYALİ GERÇEK OLDU
banner218

DMD hastası minik Mustafa’nın Sakaryasporlu futbolcular ile tanışma hayali olduğunu duyan Sakaryaspor yönetimi Mustafa’yı tesislerde misafir etti.

MİSAFİR EDİLDİ

DMD hastası minik Mustafa’nın Sakaryasporlu futbolcular ile tanışma hayali olduğunu duyan Sakaryaspor yönetimi Mustafa’yı tesislerde misafir etti. Ailesi ile birlikte evinden alınıp tesislere getirilen Mustafa Kol adlı minik, futbolcu ağabeyleri ile tanışmanın mutluluğunu yaşadı. Sakaryaspor Basın Sözcüsü Recep Demir Mustafa’ya tüm takıma imzalattığı formayı hediye etti.

HOŞ VAKİT GEÇİRDİ

Bir süre idmanı izleyen Mustafa ardından tesislerin sevimli müdavimleri minik köpekler ile oynayarak hoşça vakit geçirdi. Kol ailesi DMD hastalığı ile mücadele eden Mustafa’nın hayalini duyduktan sonra harekete geçirip kendini ağırlayan Sakaryapor’a teşekkürlerini ilettiler.

HALKIN TAKIMI

Ziyarette konuşan Basın Sözcüsü Demir, “DMD çok ciddi bir hastalık. Bu hastalık ile mücadele eden kardeşimizin isteği bize iletildi. Biz de kendisi ve ailesini burada ağırlamaktan onur duyduk. Gerçekleştireceğimiz bu tür buluşma ve projeler ile Sakaryaspor’a tekrardan halkın takımı kimliğini kazandıracağız” ifadelerine yer verdi.

DESTEK OLDULAR

Sakaryasporlu futbolcular Aydın Yılmaz, Bekir İrtegün ve Oğuz Çalışkan da DMD hastalığına farkındalık için #shoesforDMD challenge akımına katılarak destek verdiler.


 

DMD NEDİR?

DMD ülkemizde binlerce çocuğun kaslarını eriten genetik bir hastalık. DMD hastalığını yaşayan çocuklar ilkokul çağından sonra yürüyemiyor ve hayatlarını tekerlekli sandalye ile idame ettirmek zorunda kalıyor.

banner220
Yorumlar (0)