banner212

banner211

Nalbant; ''Başaramazsam Bırakırım''

Sakaryaspor kulüp başkanı İbrahim Nalbant çıkan söylentilerin aksine görevinin başında olduğu mesajını verdi

Sakaryaspor 12.09.2019, 19:25 12.09.2019, 21:06 UTKU KAYNAR
Nalbant; ''Başaramazsam Bırakırım''
banner218

Sakaryaspor kulüp başkanı İbrahim Nalbant dün düzenlediği basın toplantısında göreve geldikleri günden bugüne yaşanan süreç hakkında açıklamalarda bulundu. Nalbant, transferi açarak büyük bir iş başardıklarına inandığını belirterek görevinin başında olduğunu yapamayacağını düşündüğü anda Sakaryaspor’a zarar vermemek için bırakmaya hazır olduğunu söyledi.

9 MİLYON BORÇ ÖDEDİK

Başkan İbrahim Nalbant göreve talip oldukları tablo ile seçildikten sonra önlerine koyulan tablo arasında uçurum olduğuna değinerek; ‘’ 5 Milyon TL yakın transfer yasağına engel bir borç varken göreve talip oldu. Fakat seçildikten sonra karşımıza çıkan tablo 9 Milyon TL civarındaydı. Tabi bu bizim yönetim olarak tek başına altından kalkacağımız bir takam değildi. Sakarya Büyükşehir Belediye başkanımız Ekrem Yüce’nin de destekleri ile bu sorunu halletmiş olduk. Kendisine çok teşekkür ederim. Büyük mücadele verdi’’ dedi.

YİNE BORÇ GELECEK

Sakaryaspor’un borçlarının sıfırlanmadığını belirten başkan İbrahim Nalbant yapılan hayali bütçeler ve sıkıntılı sözleşmeler nedeni ile önümüzdeki Ocak ayında Sakaryaspor’un yine transfer yasağı ile karşı karşıya olduğunun altını çizdi. Nalbant; ‘’ Ramazan Sal’a 1 Milyon TL’ye yakın bir para ödedik. Kendisi ile yapılan sözleşme yüzünden Ocak ayında 500 Bin TL daha ödemek zorunda kalacağız. Bu oyuncunun dışında geçtiğimiz sezondan Zahit Fındık, Dilaver Güçlü, Ferhat Yazgan gibi isimlerden gelecek dosyalarla birlikte 2,5 Milyon TL civarında bir transfer yasağının Ocak ayında karşımıza çıkması bekleniyor.

İSTİFA TEKLİF EDİLDİ

Kulübe verdiği nakit veya çekleri almak gibi bir hedefinin olmadığını beşirterek; ‘’ Bazı arkadaşlar istifayı düşünmem halinde verdiğim rakamların bir kısmının yeni göreve gelecek yönetim tarafından ödenebileceğiniz söylediler. Fakat benim ne bırakmak gibi nede verdiklerimi almak gibi bir düşüncem var. Ekonomik olarak zor durumda olduğumuz doğru. Bütün gücümüzü transferi açmaya harcadık. Belli bir program dahilinde sorunu çözmeye çalışıyorum. Fakat çözemeyeceğimiz anlar ve çözecek bir talipli biri çıkarsa koltuk sevdalısı değilim’’ ifadelerini kullandı.

8 MİLYON TL’LİK TAKIM

Takıma yeni katılan oyuncuların maliyetleri hakkında da bilgi veren başkan İbrahim Nalbant, takımın yarısının maç başı anlaşması olduğuna dikkat çekerek; ‘’ Biz tabiri caizse hayali bir bütçe yapmadık. Sakaryaspor’u ileride zor duruma sokmamak için oynamadan garanti para alacak tarzı sözleşmelere yanaşmadık. Takımımız toplam maliyeti 8 Milyon civarındadır. Bu maç başı ödemeleri ile birlikte. Henüz prim sistemi ile ilgili net bir anlaşmaya varmadık bu yüzden sezonluk prim maliyeti bu rakamın dışındadır.’’

banner220
Yorumlar (2)
Ahmet Zeki 3 yıl önce
Haber düşünce okuyayım dedim. 2 lig takımında 1.5 milyona futbolcumu olur. Habere göre bir kaç futbolculara 500 bin 1 milyon 1.5 milyon verilmiş. Yazık Başkan yeni galiba onada yazık bu transferleri yapanları kulüp binasından içeri sokmamak lazi. Bu transferleri yapanları ifşa etmek lazım. Başkana kolay gelsin
Yok o rakamlar 3 yıl önce
1-1,5 milyon gibi rakamlar hayal. Muhtemelen 500 tavan fiyattır mevcut takımda. O da birkaç kişidir. Yarısı maç başı imzalı. Zaten 18 transfer artı eldekiler toplam 8 milyonluk maliyet açıklaması bunun kanıtı.