banner212

banner211

Necmettin Sert'den İddialara Sert Cevap

Sakaryaspor Teknik Direktörü Necmettin Sert dün Rüstemler Tesislerindeki odasında basın mensupları ile bir araya geldi ve Sakaryaspor’a işbaşı yaptığı 1 Ocak’tan bu yana yaşadıklarını ve Sakaryaspor’un bugünlere nasıl geldiği konusunda değerlendirme yaptı.

Sakaryaspor 19.04.2013, 17:54
Necmettin Sert'den İddialara Sert Cevap
banner218

Sakaryaspor Teknik Direktörü Necmettin Sert dün Rüstemler Tesislerindeki odasında basın mensupları ile bir araya geldi ve Sakaryaspor’a işbaşı yaptığı 1 Ocak’tan bu yana yaşadıklarını ve Sakaryaspor’un bugünlere nasıl geldiği konusunda değerlendirme yaptı.


İLK YARI SEYRETTİĞİM SAKARYASPOR ÜMİT VERDİ

Sakaryaspor’a gelirken ilk yarıda seyrettiği Sakaryaspor’un kendisine ümit verdiğini ve bu takımın düşmeyeceği konusunda kanaat taşıdığına değinen Sert  Antalya’da yaptıkları  kamp sonrasında genel kurulda yaşananlar sonucunda yönetimsel boşluklar yaşandığını ve bu durumun sporcular üzerinde olumsuz etki yarattığını savundu. Daha sonra oynadıkları Bugsaşspor maçında oynanan iyi futbol oynamalarına rağmen daha sonra Sakarya’da Ünyespor karşısında da iyi oynadıklarını ancak iyi bir sonuç alamadıklarını söyledi. Çankırıspor maçında ise tam bir kadroya sahip olmalarına rağmen oynanan çok kötü futbolun yanı sıra bir de Mesut Morgül’ü kaybettiklerini söyleyen Sert, gençlerden birçoğunun istenen düzeyde futbol oynamaya çalıştıklarını, ancak Kerem’den hiç faydalanamadıklarını belirtti.


OLUMSUZLUKLAR TAKIMI ÇOK ETKİLEDİ

Ligin ikinci yarısından itibaren yaşanan birçok olumsuzluğun futbolcuları etkilediğini söyleyen Necmettin Sert, bu böyle olunca da futbolcuları olumlu yönde motive etmekte zorlandık dedi.Bu yaşananlar Sakaryaspor’a zarar veriyor diyen Sert, “ futbolcular zaten genç ilk dakikalarda kalemize gelen gol olduğunda maçı çevirmekte zorlanıyorlar “ Diye konuştu.Necmettin Sert Pendikspor maçı sonrası oynanan kötü futbol ve alınan netice sebebiyle bir Teknik Direktör olarak çok utandım diye konuştu.


TEŞVİK TE NEYİN NESİ ANLAYAMADIM…

Kahramanmaraşspor maçında teşvik aldıkları iddiası ile basına düşen haberlere şaşırdığını söyleyen Teknik Direktör Necmettin Sert konuya açıklık getirdi. Sert bu konu ile ilgili olarak ta “ Cuma günü akşamı gitmek istedik. Yönetimle yaptığımız görüşmede bunun ekonomik olarak mümkün olmadığı, eğer günü birlik uçakla gidilirse masraflar yarı yarıya azalır düşüncesinden hareket ederek maç sabahı Gaziantep’e uçtuk. Orada bizi Gaziantepspor’un otobüsü bekliyordu. Bizi aldı ve Kahraman Maraş’a getirdi. Yine Gaziantepspor’un gayreti ile orada maç yemeği yedik. Bunda sanırım Bülent Uygun’un talimatları vardı. Ekonomik olsun diye maça 16 Kişilik kadro ile gittik. Daha sonra teşvik iddiaları gündeme gelince çok şaşırdık. Eğer teşvik gibi bir şeyler olsaydı biz bu eziyeti çeker miydik ? Maç öncesi yaptığım konuşmada arkadaşlarımın dahi haberi yokken ben motive etmek amaçlı size 1.000’er lira prim vereceğim diye söyledim. Adamları biz belki 3-1 veya 4-1 gibi yenebilirdik. Onlar golü kendi kalelerine attılar. Teşvik varsa bu nedir acaba “ dedi.


MAÇ SONRASI AYRI BİR REZALET

“ Maç olaylı bitince işler iyice karıştı. Hatta kavgaya ben bile karıştım. Yemek yemeden Gaziantep’e kadar gittik. Kaleci Harun Avgın’ın babasının şahsi gayreti ile ve elimizdeki az miktardaki parayla yemek yedik ve uçakla geriye döndük.Bu Sakarya’nın ayıbıdır. Daha sonra öğrendik ki teşvik almışız. Bu gibi iddialar Sakaryaspor’a çok zarar veriyor “ Diyen Sert Mesut ameliyat oldu ve 20.000 TL Ameliyat parası nasıl ödendi kim biliyor ki “ Diye sitemde bulundu.

TEKNİK HEYET OLARAK BİZ DE KAYBETMEDİK Mİ ?

Sakaryaspor’un başına geldiklerinde umutlu olduklarını, ancak günler geçtikçe yaşanan olumsuzluklar sonucunda bugünlere gelindiğini ve Sakaryaspor’un 3. Lige düştüğünü söyleyen Sert “ takım düştü ama biz de teknik heyet olarak küme düştük. Bunları biz göze alarak bu işe soyunduk. Yalnız sevindiğim bir şey var o da oyuncuların gelişimleri ve futbol felsefeleri  ile ilgili ileriye dönük bir şeyler verdiğimize inanıyorum.” Sözleriyle toplantıya son verdi.

 

HABER-FOTO:Sırrı ŞANLI

 

banner220
Yorumlar (1)
sakaryaliiii54 10 yıl önce
hocam sezon bittimi ALLAH rızası için sende bırak gıt çünkü sen bu takıma hiç bir şey veremeıyorsun veremezsınde