banner212

banner211

O başarılı günlere geri dönmeyi arzuluyoruz

Türkiye Kupası’nı kazandığımız dönemde Sakaryaspor’da başkanlık koltuğunda oturan Aydın Zengin, “Sakaryaspor tarihinin en büyük başarısıdır. Emeği geçen herkese bir kez daha çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki yıllarda da kupa Sakaryaspor’a nasip olur” dedi.

Sakaryaspor 20.05.2020, 17:04 20.05.2020, 17:09 UTKU KAYNAR
O başarılı günlere geri dönmeyi arzuluyoruz
banner218

Sakaryaspor 32 sene önce 18 Mayıs 1988 tarihinde Türkiye Kupasını kazanarak tarihinin en büyük başarısını elde etti. Sakaryaspor tarihinde çalkantılı dönemler yaşansa da en parlak ve adını tüm Türkiye’ye tanıttığı dönemlerin başında gelen 1987-88 sezonu Yeşil-Siyahlı camia için farklı bir sezondu. Necdet Niş teknik direktörlüğünde Aykut Kocaman, Oğuz Çetin, Turhan Sofuoğlu, Engin İpekoğlu, Serdar Şenkaya, Sinan Turhan, Blerim Mula, Turgay Poyraz, Erol Kolcu, Kemal Yıldırım'lı efsane kadronun başkanlığını yapan Aydın Zengin bu başarıda şüphesiz büyük rol oynadı. 

BİR DAHA NASİP OLSUN

Tarihi başarının elde edildiği o dönemde başkanlık koltuğuna oturan Aydın Zengin, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Türkiye Kupası’nı kazandığımızın üzerinden 32 yıl geçmiş. Sakaryaspor tarihinin en büyük başarısıdır. Emeği geçen herkese bir kez daha çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki yıllarda da kupa Sakaryaspor’a nasip olur. Tek arzumuz isteğimiz bu. Maalesef son yıllarda hak ettiğimiz ligde değiliz. İnşallah bu kötü günler kısa sürede geri kalır ve Sakaryaspor tekrar Süper Lig’de mücadelesini sürdürür. Şuan takımın başında olan yönetici kardeşlerimize, hocalarımıza ve futbolcularımıza başarılar diliyorum.” 
 

SakaryaYenihaber

banner220
Yorumlar (0)