banner212

banner211

Öz Yurdunda Garipsin Sakaryaspor

Şampiyonluk maçında Mersin'e akın etmek isteyen taraftarlar şehrin takımına sahip çıkılmamasından şikayetçi.

Sakaryaspor 25.05.2018, 00:44 25.05.2018, 01:55 UTKU KAYNAR
Öz Yurdunda Garipsin Sakaryaspor
 

Şampiyonluk maçında Mersin'e  akın etmek isteyen taraftarlar şehrin takımına sahip çıkılmamasından şikayetçi. Afyon'da ise hava tam tersi. Valilik ve Belediye imkanları final maçı için seferber edilmiş durumda.

Sakaryaspor, Pazar günü alt liglerden kurtulmak için çok önemli bir mücadeleye çıkacak fakat şehirde şampiyonluktan çok uzak bir hava hakim. Karşılaşmaya gitmek isten taraftarlar otobüs bulmakta zorlanırken şampiyonluk maçına giden takımı uğrulamaya şehirden tek bir idarecinin gelmemiş olması şampiyonluktan ne kadar uzak olduğumuzun adeta göstergesi gibiydi.

TFF 2.Lig play-off finalinde 27 Mayıs Pazar günü Afjet Afyonspor ile karşılaşacak olan Sakaryaspor ilgisizlikten şikayetçi. Sakaryaspor Kulübü ve Tatangalar final maçı öncesinde dün bir basın açıklaması yayınlayarak başta Valilik olmak üzere tüm belediyeler ve sivil toplum örgütlerine desteğe davet etti.

PAZARTESİ TATİL OLSUN

Sakaryaspor ve Tatangalar yaptıkları açıklama'da Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu'na çağrıda bulunarak Pazartesi günü çalışan ve okula giden taraftarların maç biletini göstermeleri halinde  izinli sayılmalarını talep ettiler. Yeşil Siyahlılar ayrıca özel kurumlardan da maça gidecek personele 1 gün izin verilmesi desteğini istediler.

OTOBÜS SEFERBERLİĞİ

Pazar günü saat 21:30'da başlayacak olan final karşılaşmasında takımlarını yalnız bırakmak istemeyen taraftarlar için ulaşım sorunun çözülmesini isteyen Sakaryaspor Kulübü ve Tatangalar otobüs seferberliği başlatılması çağrısında bulundu.

AFYON'DA KENETLENDİ

Sakaryaspor'un 1.Lig yolunda önündeki tek engel olan Afjet Afyonspor'da ise şampiyonluk maçı öncesinde müthiş bir hava var. Afyon'da karşılaşmaya gidecek taraftarlar için okullar, resmi kurumlar ve özel işletmelerde 1 günlük resmi tatil ilan edildi.

Sakaryaspor ve taraftarlardan gelen bu çağrıya Valilik ve Belediyelerden nasıl bir cevap geleceği merakla bekleniyor.

Yorumlar (2)
Oğuz çağu 4 yıl önce
Gelecek olsaydı gelirdi bu zamana kadar tabiki bunu da bu halk unutmaz
Erdoğan kaya 4 yıl önce
İşin içine siyaset karıştı ama her şeyr ragmen 10 bin tatanga mersine gidecek ALLAH ın izniyle şampiyon dönecek gün ola harman ola