banner212

banner211

Protokol tribününde büyük gerginlik

Altın koltuklarda Elazığ'dan Sakarya'ya gelenler oturdu

Sakaryaspor-Elazığspor maçında protokol ve VİP tribününde üstünlük Elazığspor cephesindeydi.

Sakaryaspor 10.04.2012, 10:44
Protokol tribününde büyük gerginlik
banner218
Altın koltuklarda Elazığ'dan Sakarya'ya gelenler oturdu

Sakaryaspor-Elazığspor maçında protokol ve VİP tribününde üstünlük Elazığspor cephesindeydi. Altın koltuk almadılar diye Sakaryalıları protokole sokmayan Erdal Taşkın ve ekibi protokol ile VİP tribününü bu maçta Elazığlılara teslim etti.

Protokole baskın

Elazığlılar önceki gün Sakarya'ya adeta çıkarma yaptı. Özellikle protokol tribünündeki görüntü sanki Sakaryaspor'un konuk takım olduğunu gösteriyordu. Her pozisyonda ayağa kalkan ve atılan gollerde abartılı sevinen Elazığlılar bu davranışlarıyla ortamı gerdi. 19. dakikada Sinan'ın attığı golden sonra protokol tribünü karıştı. Sakaryaspor'un eski yöneticilerinden Hasan Hüseyin Aktürk, yaşanan tabloya daha fazla seyirci kalamayarak Elazığspor cephesiyle kısa süreli tartışma yaşadı. Elazığlıların yaptığı abartılı davranışlara büyük tepki gösteren Aktürk, araya giren az sayıdaki Sakaryaspor yöneticileri tarafından sakinleştirildi.

Nasıl izin verildi?

Protokol tribününde statüye göre Elazığspor Yönetimi'ne 15 kişilik yer ayrılması gerekiyor. Ancak protokol ve VİP tribününün neredeyse tamamını Elazığlıların doldurmasına nasıl müsaade edildiğine anlam verilemedi. Elazığ'dan gelen taraftarların neden misafir takım tribününe yönlendirmediği ise merak konusu. Altın koltuklar Sakaryaspor Yönetimi altın koltuk projesine destek vermeyen kişileri protokol tribününe sokmama kararı almış ve VİP tribününü bu nedenle protokol tribünü gibi kullanılmasına karar vermişti. Altın koltuk almayanları protokole sokmayan Erdal Taşkın ve ekibinin Elazığlıları bu koltuklara oturtmasına ise ayrı bir tepki var.

Yorumlar (0)