banner212

banner211

Şaban Yıldırım 3 Yıllık İmza Attı

Sakaryaspor’da İsmail Ertekin’nin ayrılışının ardından teknik direktörlük görevine Şaban Yıldırım getirildi. Yıldırım üçüncü döneminde üç yıllık imza attı.

Sakaryaspor 27.03.2019, 16:37 27.03.2019, 19:04 UTKU KAYNAR
Şaban Yıldırım 3 Yıllık İmza Attı
banner218

Sakaryaspor’da teknik direktör İsmail Ertekin ile yolların ayrılmasının ardından takımın başına Şaban Yıldırım getirildi. Daha önce 2 kez Sakaryaspor’u çalıştıran tecrübeli hoca dün düzenlenen törenin ardından üçüncü kez yeşil siyahlı kulüpte görev aldı. Son olarak 2011-2012 Sezonunda Sakaryaspor’u çalıştıran Şaban Yıldırım, 2011 Yılında Antalya Mardan’da yapılan 2.Lig play-off müsabakalarında yeşil siyahlıları 1.Lig’e taşımayı başarmıştı.

“ÇOK MUTLUYUM” 
Yıldırım, yıllar sonra yine Sakaryaspor Teknik Direktörü kimliğiyle basın mensuplarının karşısına çıkmanın heyecan verici olduğunu söyleyerek, bu durumdan çok mutlu olduğunu dile getirdi.

“HALA İHTİMAL VAR” 
Yeşil-siyahlıların şampiyonluğu karşılayacak bir kadrosu olduğunu belirten Yıldırım, Ertekin’in bıraktığı oyun sisteminin güzel bir sistem olduğunu vurguladı.

“ELİMİZDEN GELENİ YAACAĞIZ”
Yıldırım, şehirden gelen şampiyonluk isteğinin kendilerini motive eden bir baskı olarak değerlendirdiğini söyleyerek, “bu baskıyı normaş karşılıyoruz. Elimizden geleni yapacağız. Bu çok zor değil” diye konuştu.

“ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACIMIZ VAR” 
Şampiyonluk ve skorların bu gibi durumlarda ‘itici güç’ rolü oynadığını kaydeden Yıldırım, yeşil-siyahlı ekibin play-offlara kalmadan bir üst lige direkt çıkabilmek için altı maçı da kazanmaları gerektiğini hatırlattı. Yıldırım, önlerinde duran altı maçı da kazanıp olacakları izleyeceklerini söyledi.

SAKARYASPOR’UN GELECEK PLANI
Takımın 2016 yılında ‘50+1 Diriliş Yılı’ sloganıyla başlayan gelecek planını hatırlatan Yıldırım, “Sakaryaspor’un gelecek planını 10 yıl önce yapsaydık bugün Başakşehir yerinde biz olurduk. Başakşehir takımı bu gibi işlerin nasıl ilerlemesini gösteren örnek bir takım” ifadelerini kullandı.
 
İSMAİL HOCA’YA TEŞEKKÜR
İmza töreninde hazır bulunan Sakaryaspor Kulübü Başkanvekili Cumhur Genç ise, “İsmail hocaya teşekkür ediyoruz. Kendisi bize unutamayacağımız anlar yaşattı” diye konuştu.

Yorumlar (0)